Дерев'яні вікна тонкощі рестоврации Незважаючи на те, що в наші дні тенденція до встановлення сучасних вікон ПВХ не втрачає своєї популярності, виготовлені з дерева віконні конструкції, як і раніше продовжують зберігати свою колишню актуальність.

Завдяки появі інноваційних технологій ринок дерев'яних вікон сьогодні почав дуже серйозно розширюватися, і пропонувати найрізноманітніші моделі дерев'яних вікон.

В істинно натуральних матеріалах сьогодні цінуються не тільки виключно естетичні якості: порівняно з пластиковими виробами, вікна з дерева здатні створювати в приміщенні максимально сприятливий мікроклімат. Крім того, такі вікна ще й серйозно відрізняються відмінною тепло - і звукоізоляцією. Дуже серйозний мінус подібних виробів – це їх досить значна вартість. Саме тому, сьогодні дуже багато власників замість заміни старих віконних конструкцій з дерева на нові, краще піддавати їх якісної реставрації.

Розбирання вікна

Даний етап слід обов'язково виконувати з особливою акуратністю: зняти віконні стулки, видалити з них скла, демонтувати фурнітуру і, при необхідності, видалити всі цвяхи. Відразу слід зазначити, що процедуру відновлення, в подібній ситуації, зазвичай піддається лише сама дерев'яна основа, все ж решта, як правило, підлягає заміні. Після виконання даних маніпуляцій саму раму і зняті стулки слід дуже ретельно вирівняти до істинно прямокутної форми, після чого результат надійно закріпити цвяхами.

Очищення і просочення

Дерев'яні вікна тонкощі рестоврации
Стару фарбу з поверхонь найчастіше видаляють одним з двох способів: термічним (за допомогою застосування спеціального промислового фена) або традиційним хімічним (шляхом обробки гасом). Подальша просочення також може здійснюватися двома різними методами: шляхом нанесення оліфи на поверхню декількома шарами, або ж занурюючи всі дерев'яні елементи у киплячу оліфу.

Збірка вікна

Перед тим як приступати до безпосередньої збірці вікна, потрібно обов'язково повторно упевнитися у відсутності перекосів по діагоналі. Однак даних заходів в деяких випадках буває недостатньо, тому досить часто, в подібній ситуації, виникає потреба в додатковій підгонці внутрішніх квадратів. Здійснювати таку операцію краще всього за допомогою використання вже готової стулки або куточка.

Фінішна обробка

Шпаклювальну суміш, в даній ситуації, цілком можна зробити власноруч, з допомогою дрібних тирси і рідких цвяхів. Правда, розводити і наносити таку шпаклівку треба досить швидко, оскільки вона схоплюється, як правило, практично моментально. Що стосується самої фарби, то тут самим кращим рішенням, вважається масляна фарба, яка зможе прослужити на дереві далеко не одне десятиліття.