Що варто врахувати при виборі дерев'яних вікон Зіткнувшись з необхідністю придбання дерев'яних вікон, можна зустріти не тільки кілька видів конструкцій, матеріалів, але і виробників. Сучасні дерев'яні вікна можуть бути виготовлені за кордоном, на російських спільних виробництвах з новим обладнанням, або ж на вітчизняних заводах з застарілими верстатами і технологіями.

Вартість дерев'яних вікон безпосередньо залежить від виробника. З таких країн, як Фінляндія, Німеччина, Швеція поставляються вже готові вікна. Такі вікна є еталоном якості, а зважаючи на те, що постачання ведуться вже готовими віконними блоками, збільшується і їх вартість. Більш низьку вартість мають вікна, вироблені на російських спільних виробництвах.

В таких підприємствах використовується імпортне обладнання і технології, однак при виробництві можуть застосовуватися дешеві технології обробки дерева, що впливає на якість виробу. Найбільш дешевими є вікна, виготовлені на вітчизняних заводах із застосуванням старого обладнання. Про якість такої продукції каже її низька ціна.

Вибираючи вікна, важливо звернути увагу на їх зовнішній вигляд. Якісні вікна будуть мати красиву і чисто оброблену поверхню, строгі форми профілів. Для отримання гідної обробки дерев'яної поверхні необхідно використовувати лише сучасне обладнання, яке здатне надавати профілями будь-яку складну форму.

Для дерев'яних вікон дуже важливі декілька факторів:
• Вихідний матеріал повинен бути висушений до необхідного рівня вологості;
• Просочення і обробка деревини повинна здійснюватися за новітніми технологіями;
• Забарвлення профілів повинна проводитися тільки якісними матеріалами;
• Для створення вікна необхідно застосовувати сучасні конструкції;
• Комплектуючі деталі – фурнітура, ущільнювачі, склопакети повинні бути високоякісними.

Самими довговічними дерев'яними вікнами прийнято вважати ті, які виконані з горіха, дуба або бука. Ці матеріали мають високу вартість, однак здатні служити довгі роки. Більш дешевим варіантом будуть вікна з сосни.