Як реставрувати бетонний підвіконня Установка нових сучасних склопакетів дозволяє не тільки декорувати віконний проріз на догоду сьогоднішній моді: при цьому досягається значний енергозберігаючий та функціональний ефект.

Сучасні вікна виготовляються з використанням теплоїзолюючих технологій, також вони простіші в експлуатації та догляді, ніж старі дерев'яні. Заміна вікон завжди тягне за собою значні фінансові витрати, особливо, якщо це проводитись у кількох кімнатах відразу. Для того, щоб трохи знизити грошову навантаження, використовується цілий ряд хитрощів, і одне з них – не встановлювати новий підвіконня, а відреставрувати старий бетонний.

Заняття це досить нескладна, головне дотримуватися наступної послідовності дій:

1. Рекомендації установникам. Перед тим, як братися за реставрацію старої бетонної підвіконня, потрібно провести його огляд на придатність до цього. Якщо він цілий, без значних сколів і великих тріщин – це відповідний претендент на реставрацію. Головне, попросити установників вікон діяти делікатно, не пошкодити підвіконня під час демонтажу старого вікна і встановлення нового.

2. Очищення поверхні. Після того, як після встанови вікна пройшло 48 годин, можна приступати до заходів з реставрації підвіконня. Спочатку потрібно акуратно обрізати будівельну піну, яка зазвичай випирає із стику між новим вікном і підвіконням. Обрізка здійснюється гострим ножем, з вирізуванням поглиблення в 1 див. Потім потрібно провести очищення поверхні підвіконня від старої обробки – найчастіше, це олійна фарба, покладена на шар будівельної шпаклівки. Наше завдання – зняти все, до бетонної основи. Можна використовувати гострий сокирка або кирку, обережно збиваючи стару фарбу. При цьому важливо не перестаратися з силою ударів, і не розколоти виріб.

3. Грунтовка. Після очищення підвіконня від старої обробки потрібно здути з нього всю пил і добре просочити грунтовкою по бетону. В окремих випадках з поверхні підвіконня можуть виглядати фрагменти дроту або арматури – їх потрібно видалити за допомогою болгарки, або забити в бетон врівень з поверхнею. Після цього всі металеві фрагменти, якщо такі є, потрібно підфарбувати білою фарбою або емаллю ПФ.

4. Вирівнювання. Для цієї операції підійде стартова гіпсова шпаклівка. Замішується необхідне, зазвичай невелике, кількість пастоподібного розчину і рівномірно наноситься на основу. В процесі цього краще всього приклеїти на бетонну поверхню малярську сітку, а на торці підвіконня одягнути металеві перфокутки. Все це акуратно і щільно примазывается стартовим розчином, і залишають до наступного дня, для висихання.

Як реставрувати бетонний підвіконня

5. Фінішна обробка. Після висихання стартового шару поверхню злегка чистять від випирають частинок застиглого розчину і послідовно приховують двома шарами фінішної шпаклівки. Після її висихання виріб шліфують і просочують грунтовкою. Фінальну обробку реставрованого бетонного підвіконня краще всього здійснити за допомогою міцної світлої емалі, що додасть виробу необхідні властивості для простоти експлуатації та догляду за ним.