Як пофарбувати декоративну штукатурку Заключний етап декоративних штукатурних робіт – фарбування поверхні. Як правило, нанесена декоративна штукатурка буває білого або сірого кольору, і лише деякі спочатку містять фінішний кольоровий пігмент.

Фарбування проводитися фасадними або інтер'єрними фарбами досить великого спектру: тут підійде і матеріал на водній основі, має органічні розчинники. Найчастіше для цього використовують силікатну, акрилову або силіконову фарбу. Перед її придбанням вираховується площа основи, після чого береться матеріал в потрібному обсязі. При цьому важливо врахувати, що при значному рельєфі декоративної штукатурки витрату фарби збільшується.

Початок фарбувальних робіт проводитися тільки після повного висихання декоративної штукатурки, що зазвичай відбувається через пару днів після нанесення. Деякі види таких обробок можуть мати осыпающуюся або слоящуюся поверхня: в такому випадку всю площу майбутньої фарбування слід обробити безбарвною грунтувальною просоченням. Поки грунтовка сохне, можна провести роботи по захисту найближчих предметів, підлоги і стелі від попадання на них бризок фарбувального матеріалу. Для цих цілей у продажу є спеціальні захисні плівки з поліетилену. Якщо робота проводитися на вулиці, тут завдання спрощується: в такому разі у захисті будуть потребувати тільки вікна і вимощення.

Придбана фарба добре розмішується до отримання однорідної суміші. Найчастіше в якості фарбувальних інструментів виступають кисті або валики, при чому матеріал зручніше наносити горизонтальними рухами, з подальшою розтушовуванням по вертикалі. Для отримання рівномірного за кольором шару фарба в банку потребує періодичному збовтуванні осідаючих частинок. Якщо робота проводиться валиком, то фарбу зручніше наносити зверху вниз, з подальшою розтушовуванням у зворотному напрямку. При цьому

Як пофарбувати декоративну штукатурку
сусідні смуги повинні заходити один на одного приблизно на 4-5 см, щоб домогтися монолітності загального виду.

Методи декорування фарбою декоративної штукатурки можуть різнитися. Схема «в один прохід» передбачає однотонне фарбування всієї поверхні, включаючи всі нерівності. Але також можуть застосовуватися і різні комбінації: наприклад, після першого базового фарбування в більш світлий тон проводитися подальша підфарбування виступаючих елементів фактури більш темним складом. В результаті оштукатурена поверхня набуває додаткову об'ємність. Замість темного тону в таких випадках може використовуватися бронзовий, золотий або срібний металік.