Як зробити отвір в склі Скло є незамінним матеріалом при облаштуванні вікон, дверей, а також будь-яких перегородок, де потрібно візуальна прозорість. Однак, незважаючи на свою популярність, скло залишається при своїх специфічні властивості, що виражаються у високій крихкості.

Ця особливість при необережному поводженні з матеріалом дуже часто призводить до псування матеріалу, що виявляється в його розбиванні, сколюванні та розтріскування. Особливо незручно свердлити скло, а іноді така потреба виникає.

Щоб отримати якісне отвір у склі, існує кілька способів:

1. Свердління. Скло потрібно покласти на горизонтальне рівну основу, при чому матеріал не повинен «грати», а його краї повинні бути повністю поміщатися, не свешиваясь. На дрилі виставляється мінімальні режим оборотів, після чого в нього можна вставити свердло. На холостих обертах важливо перевірити, щоб не було «биття свердла. Ділянка, де потрібно зробити отвір, знежирюють за допомогою спирту, після чого ліплять пластилінову обмежувальну окружність. Після наливання скипидару можна проводити свердління, без використання зайвих зусиль – інакше скло може тріснути.

2. Термовоздействие. Після знежирення на скло висипається мокрий пісок, в якому робиться воронка потрібного діаметру, за допомогою ножа або іншого гострого предмета. У металевій гуртку за допомогою газового пальника розплавляють свинець та олово, і заливають отримане поглиблення. Почекавши пару хвилин, пісок можна прибрати зі скла: обережно відокремлюючи затверділий припій, можна отримати якісне отвір з рівними краями.

3. Саморобний свердло. З алмазного склоріза проводиться витяг ролика, з якого виготовляється саморобний

Як зробити отвір в склі
свердло. Береться металевий стрижень і проробляється надпил на його кінці, куди і вмощується ролик за допомогою заклепки: дуже важливо домогтися жорсткої посадки без всяких проворачиваний. Виготовлене пристрій вставляється в низькообертальну дриль, і виробляється свердління звичайним чином, з дотриманням здоровою обережності.

4. Спеціальне свердло. Для подібних операцій існує спеціальна лінійка свердел - перьевидные і трубчасті, підходять також для свердління кахлю. При цьому, якщо діаметр необхідного отвори менше, ніж 12 мм, то застосовується перьевидное свердло. Більш великі отвори робляться трубчастими пристосуваннями.