Види оздоблення стін Прикрасити стіни допомагає великий вибір декоративних оздоблювальних матеріалів, декоративні панелі, шпалери, фарбування, штукатурка, керамічна плитка або облицювання каменем.

Досить важко зорієнтуватися який з них вибрати, кожен матеріал наділений універсальним поєднанням якостей, а при необережному підході можна зіпсувати зовнішній вигляд всього приміщення.

Декоративні панелі можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів, дерево, метал, пластик, гіпс, скло. Їм потрібна рівна поверхня, тому зазвичай для таких панелей споруджують обрешітку за допомогою дерев'яних рейок або металевих профілів. Якщо поверхня стіни досить рівна, то можна кріпити їх прямо на неї. Вони досить міцні, але не пристосовані виконувати стандартні функції стін. Не варто кріпити на декоративні панелі вішалки, навісні елементи меблів і щось важке.

Шпалери прекрасно підходять для прямих рівних стін. Не вимагають певного догляду, якщо вже шпалери зіпсувалися, то їх зазвичай міняють на нові шпалери. Серед плюсів можна виділити великий асортимент декоративних візерунків і різноманітність складу, з якого роблять шпалери, папір, тканину, дерево, скло та пластмаса. Завдяки цьому їх якості розширюються, даючи можливість підбирати їх за необхідними властивостями. Наприклад, в приміщеннях з підвищеною вологістю навряд чи буде розумним клеїти звичайні паперові шпалери, там вони швидко прийдуть в непридатність і покриються цвіллю, а от вінілові шпалери, що мають верхній шар з пластмаси, чудово підійду.

Вінілові шпалери. Дуже міцні, щільні, їх легко клеїти, можна мити, не дихають, підходять для коридорів, кухонь, можна клеїти у ванній кімнаті.

Паперові шпалери. Важкі при монтажі, можуть рватися, вимагають ретельного розгладження і видалення бульбашок повітря. Термін служби може досягати десяти років. Потрібно берегти від потрапляння прямих сонячних променів, так як з часом фарба вицвітає. Легко псуються, без можливості провести вологе прибирання.

Тканинні шпалери. Складаються з міцних дорогих видів тканини. Можуть йти з додаванням синтетики для поліпшення характеристик. Мають тривалий термін служби, чудово чистяться від бруду і пилу. Вважаються одними з найдорожчих видів шпалер.

Скло шпалери. Складаються з сплетених в полотно волокон скла, по суті це скляна тканина. Мають дуже довгий термін служби, міцні розірвати руками досить складно. Їх беруть для можливості фарбування надалі, здатні витримати до 10 шарів фарби.

Пробкові шпалери. Останнім часом стали дуже популярні, зроблені з тонкого шару деревини. Легко клеїти, так як мають досить щільну структуру. Пропускають повітря, дозволяючи стінам дихати. Утеплюють і роблять стіни більш міцними, володіють слабкими звукопоглинальними властивостями.

Фарбування стін простий і надійний спосіб прикрасити стіни в приміщенні.

В основному використовуються два види фарб емульсійна і алкідні фарби. Найбільш знайомі серед емульсійних це водоемульсійні, а серед алкідних емалеві. Емульсійні не дивлячись на вміст води не боятися вологи, ну або майже не боятися, все ж водоемульсійні з часом стираються. А ось ще одні вид емульсійних фарб і досить популярний в народі водно-дисперсійні не змиваються. Так само до позитивних якостей можна віднести швидкість висихання, різноманітну палітру кольорів, можливість наносити на них інші види фарб, емалеві, масні, клейові, силікатні та інші. Не виділяють шкідливих речовин, без запаху, легко відмиваються до моменту висихання, мають прийнятну вартість, пропускають пар, дозволяють стінам дихати, дозволяють робити вологе прибирання.

Види оздоблення стін
Види оздоблення стін

Алкідні фарби відрізняються підвищеною міцністю і вологостійкістю. При фарбуванні і сушці виділяють багато токсичних речовин, тому під час фарбування потрібно гарне провітрювання і догляд на перерву. Досить важко відтирається, найбільш популярними засобами для отчистки є ацетон і бензин. Так само такі види фарб довго сохнуть до двох діб, іноді більше, як наприклад масляна фарба, яка може сохнути тиждень. Плюси полягають у неймовірної міцності і водостійкості, поверхня легко миється, може оброблятися щітки з жорсткою щетиною і сильними миючими засобами. Має глянсовий вигляд, легко наноситься, але часто утворює патьоки, чудово замазує тонкі щілини, не більше 1 мм завширшки, має безліч відтінків. Може наноситися на будь-які поверхні, дерево, метал, скло, бетон, та інші.

Так само фарбування стін може йти з застосуванням декоративного візерунка, він наноситься за допомогою трафаретів. Подібний спосіб фарбування може нагадувати покриття з шпалер.

Штукатурка здатна не тільки вирівнювати стіни, але і прикрашати їх. Для цього існують декоративні штукатурки, деякі види цих штукатурок називають рідкими шпалерами. Вони поєднують в собі всі плюси звичайної штукатурки, але щоб їх нанести, потрібен досвід, наносити їх можна різними способами.

Керамічна плитка, чудовий матеріал для ванної кімнати. Завдяки можливості не вбирати вологу, значно подовжує життя стін і конструкцій будівлі. Так само відчутно зміцнює поверхні, і захищає від пошкоджень, беручи на себе перший удар. Труднощі з нею полягають в дорожнечі і непростий технології укладання. Так само важко ремонтується і замінюється. Має безліч кольорів, легко чиститься, спокійно витримує застосування агресивних чистячих засобів та грубих щіток. Великий термін служби, кольору з часом не вигорають. Можна фарбувати і закладати тріщини за допомогою спеціальних засобів.

Облицювальний камінь, зовсім недавно стали використовувати для внутрішньої обробки стін, тоді як для зовнішньої обробки використовувався дуже давно. Популярність отримав завдяки універсальним характеристиками, створює унікальний, неповторний вигляд. Вважається дуже міцним матеріалом, самі спробуйте зламати камінь. Довговічний, термін служби тягнеться на століття, і легко піддається ремонту. Вимагає міцних стін, сильно обважнює конструкцію будівлі. Використовуються як справжні, так і штучні камені.