Особливості поклейки флізелінових шпалер
Зовні ці шпалери майже нічим не відрізняється від звичайних, хіба що своєю шириною (вони зазвичай випускаються вдвічі ширше стандартних). Основна їх особливість полягає у використанні нетканого матеріалу флізеліну, має волокнисту структуру.

Завдяки своїй аморфності флізелін забезпечує відмінну стабільність розмірів шпалер, при чому як в сухому, так і мокрому вигляді. Зверху флізелін декорується шарів вінілу, а основою служить папір. Все це призводить до зниження загальної ваги полотен, що дає можливість застосовувати подвійні розміри. Шпалери з флізеліну випускаються як в кольоровому, так і в незабарвленому білому вигляді, що дає можливість самостійно надати обробці потрібний відтінок шляхом фарбування.

Під час роботи з обклеювання кімнати флізеліновимі шпалерами слід взяти до уваги деякі особливості, притаманні цьому типу матеріалу:

1. Завдяки свій нестандартної ширині шпалери на флізелін дають можливість вдвічі зменшити кількість стиків. Але слід врахувати, що краще всього купувати для обклеювання розлогих кімнат – зал, гостьових, спалень. В коридорах і інших невеликих приміщеннях краще застосовувати шпалери стандартного розміри, зважаючи на наявність великої кількості невеликих простінків, кутів і т. п.

2. Під час поклейки флізелінових шпалер клеєм намазується тільки стіна, полотна ж залишаються сухими. Тому, шар клею на стіні повинен бути досить жирним, а сама підстава попередньо загрунтованих, що не дозволить клею швидко вбиратися. Такі широкі шпалери краще всього удвох клеїти, що дасть можливість оперативно робити монтаж смуг за час висихання нанесеного клею.

3. Зважаючи своїх технічних особливостей такі шпалери не тягнуться під час підгонки стиків, тому потрібно спостерігати велику точність в отбивании схилу і прикладанні смуг.

4. При порізці шпалер знадобитися широкий простір, адже найчастіше необхідна підбірка малюнка. Це потрібно робити з особливою старанністю, адже зіпсована смуга має подвійне значення у випадку з широкими шпалерами.

Особливості поклейки флізелінових шпалер

5. Перед початком наклеювання потрібно чітко спланувати розміщення смуг по стінах, за можливість мінімізувати кількість поздовжніх розрізів. Від кута краще всього починати не суцільною смугою, а розрізаною з заходом іншій частині на віконний простінок. Це дасть можливість зберегти малюнок при проходженні кута, так і простінок у стандартних будинках якраз перекривається повністю, без потреби додавання.

6. Якщо передбачена наступна фарбування флізелінових шпалер, краще всього проводити через 2-3 дні після закінчення поклейки. Поки обклеєні стіни сохнуть, важливо зберігати кімнату від протягів.