Що можна використовувати замість звичайного плінтуса Невід'ємним декоративним елементом в будь-якому приміщенні є плінтус. Він може бути підлоговим або стельовим, але все-таки зазвичай має стандартну форму виконання.

Власники, які не хочуть встановлювати звичайний плінтус, можуть поекспериментувати і вибрати більш цікавий варіант обрамлення для кімнати. Які альтернативи стандартним плінтусів існують? Їх не так мало.

Смужки з загартованого скла

Що можна використовувати замість звичайного плінтуса
Хорошим варіантом оформлення приміщення стає укладання скляних смужок замість плінтуса. Вони можуть мати різну товщину і ширину, але в будь-якому разі відкривають для власників великі можливості. За смужками скла вийде розташувати декоративний вкладиш, шматочки шпалер, блискітки, стікери тощо.

Для закріплення смужок використовується прозорий силікон. Особливо якісно його необхідно наносити в стики між сусідніми скляними елементами. Природно, краще розташовувати такий своєрідний скляний плінтус на кордоні з стелею, а не з підлогою. Тим не менш, в ролі підлогового плінтуса смужки скла теж можуть використовуватися. Головне, щоб вони були виготовлені з ударостійкого матеріалу.

Шпалерна фільонка замість плінтуса

Що можна використовувати замість звичайного плінтуса
Цікаво оформити інтер'єр вийде, якщо по стіні на кордоні з стелею розмістити шпалерну фільонку. Це смужка шпалер шириною до 20 см, яка має відтінок або малюнок, що виділяється на загальному тлі стіни. Фільонки можуть володіти контрастним кольором або іншим візерунком. Головне, щоб вони були помітні на поверхні.

Замість шпалерних фільонок можна використати і звичайну фарбу. У цьому випадку на шпалери наноситься лакофарбовий матеріал, що дозволяє отримати естетичне обрамлення по периметру кімнати. Ширина такого обрамлення також може складати до 20 см.

Джутовий канат як альтернатива плінтусу

Що можна використовувати замість звичайного плінтуса
Прекрасною заміною звичайному плінтуса може стати джутовий канат. Це матеріал, який добре гармонує з деревиною та іншими натуральними оздоблювальними матеріалами. Крім того, що джутовий канат надає приміщенню велику презентабельність, він ще й дозволяє захистити шви від проникнення вологи або забруднень. Оскільки канат володіє великою довжиною, при його укладанні навіть не потрібно стикувати. Досить відрізати шматок необхідної довжини.

Є чимало й інших альтернатив стандартного плінтусу. Але перераховані відрізняються особливою простотою в установці і відмінним зовнішнім виглядом. Власнику залишається вибрати підходящий варіант.