З чого почати Ремонт Отже, ви вирішили почати ремонт. З чого ж почати, щоб не було потім болісно боляче»? Неважливо, чи хочете зробити перепланування, косметичний ремонт або просто оновлення, освіження квартири, підготувати квартиру до продажу – початкові етапи ремонту будуть схожими.

Так, kotelna.com.ua може бути придбаний на kotelna.com.ua. По-перше, подумайте і перерахуйте те, що ви хочете переробити. Переклеювання шпалер займає певну кількість часу і сил, перебудова стін із заміною вікон – зовсім інше. Перерахуйте все на папері – тоді ви нічого не забудете. Оглядаючи свій будинок на предмет ремонту, зверніть увагу на знос різних конструктивних елементів приміщень – чи немає тріщин на стінах, не дме від вікна, не сиплеться штукатурка.

З чого почати Ремонт
Буває і таке, що почавши переклеювати шпалери, господарі знаходять тріщини, цвіль, нерівності. Відповідно, обсяг робіт може змінитися. Отже, на етапі підготовки потрібно постаратися максимально охопити фронт робіт. Але в будь-якому випадку, кінцеву кошторис рекомендують подвоювати у вартості – як раз на непередбачені витрати.

Можливо, в тому випадку, якщо ремонт ви затіваєте капітальний, для визначення фронту робіт варто запросити хорошого фахівця. Якщо ви замислювайте складний дизайн – консультація дизайнера також буде потрібно. В іншому випадку, почавши відривати статеве покриття або трощити стіни без врахування дизайн-проекту, ви ризикуєте придбати додаткові турботи і витратити зайві гроші.

Отже, визначившись з обсягом робіт, з'ясовуємо, що необхідно придбати для їх виконання. Не забувайте про різних допоміжних матеріалах, начебто відер, лотків, плівки, клею і так далі – в сукупності їх вартість становить чималу частку загального кошторису.

Визначившись зі списком покупок – вирушайте по магазинах і на будівельних ринках. Рекомендуємо ознайомитися з великою кількістю торгових точок, так як ціни, асортимент і умови доставки різняться. Також можливе здійснення покупок через інтернет-магазини, але і тут також необхідно порівняння.

Після ґрунтовного лікнепу, обдзвонювання родичів і друзів на предмет знижкових карт – можна починати покупки. Не обов'язково купувати відразу всі матеріали. По-перше, їх потрібно десь зберігати, по-друге, з точки зору фінансів купівля частинами зручніше – немає необхідності збирати довго, це можна зробити поступово.

Ремонт починають «зверху вниз». Тобто спочатку стелю, потім стіни, врешті – пол. До початку ремонту потрібно прибрати з ремонтованого приміщення всі дрібниці (квіти, картини, стільці). Велику меблі можна пересувати і застеляти (завішувати) ганчірками, газетами, плівкою.