Вінілові шпалери на паперовій та флізеліновій основі Вінілові шпалери бувають двох категорій, у відповідності з їх основою: паперові та флізелінові. Перший варіант буде більш дешевим, так як в Росії флізелін не виготовляється.

Подивитися вибір продукції можна на сайті - oboi-for-walls.ru. Технологічна особливість виготовлення шпалер наступна – на основу з паперу наноситься вініл, просочений засобом проти грибків. До того ж, такі вироби відрізняються високою вологостійкістю.

Флізелінові шпалери, на відміну від паперових, приклеюються на стіну значне простіше, до того ж вони можуть похвалитися шумоізоляційними властивостями. Кожен вид має свою технологію поклейки і різні склади клею.

Вінілові шпалери на паперовій та флізеліновій основі

Застосування шпалер на флізеліновій основі

Купувати такий виріб – вигідне рішення, незважаючи на його вартість, так як термін їх – набагато більше, якщо порівнювати з аналогом з паперу. До того ж, використовуючи їх як настінне покриття, ви легко приховаєте незначні дефекти на поверхні. Краще всього їх застосовувати при обклеюванні стін в новобудові, так як, відомо, що під час усадки по стіні можуть піти тріщини, з чим не впораються паперові шпалери, які просто порвуть.

До того ж, при поклейці ви збережете дорогий час, так як досить нанести клей лише на стіну.

Вінілове покриття ділиться на наступні типи:

• шовкографія. Паперова основа з нанесеним шаром з вінілу. Шелковитость виходить за рахунок нагрівання вінілу під час виробництва;

шпалери з твердого вінілу, що призначаються для майбутньої фарбування. Основа – флізелін, що дозволяє матеріалу витримати близько 15 перефарбовувань;

шпалери з «спіненим» вінілом. Є більш товстими, за рахунок чого легко приховати недоліки стіни. За рахунок гарної фактури можна імітувати венеціанську штукатурку. Мінус цього виробу – непереносимість фізичних пошкоджень, тому вони не рекомендується, якщо в будинку живуть тварини.

Вінілові шпалери на паперовій та флізеліновій основі

Справді вінілові шпалери шкідливі для здоров'я?

Так як вініл – синтетичне покриття, то багато хто задається питанням, чи несе воно шкоду здоров'ю оточуючих. При їх виготовленні використовується полівінілхлорид, з якого складаються ПВХ-вікна, натяжні стелі, лінолеум та інші вироби, які є практично в кожному будинку. Виходячи з цього, особливо турбуватися про їх шкоду не варто. До речі, якась міра заходи все ж має місце бути – при покупці вимагайте сертифікат якості на певний вид шпалер, який і буде свідченням «чистоти» шпалер.

Також можна почути таку претензію – вінілові шпалери «не дихають». Відповідь проста – зараз це не актуально, так як виробники роблять покриття з передбаченими порами, які здатні пропускати кисень.

Якщо ці аргументи вас не переконують, то не варто застосовувати вінілові шпалери для поклейки стін в дитячих кімнатах і спальнях, а там, де вони є – просто частіше провітрюйте житло, що точно не буде зайвим.