Як правильно поклеїти шпалери в кутах своїми руками Обклеювання шпалер вважається найвідомішим і найпоширенішим способом обробки стін. Спочатку здається, що цей робочий процес не має труднощів, досить нанести клей полотно і приклейте його до стіни.

З цієї причини багато хто приймають рішення виконувати такий вид оздоблювальних робіт самостійно, при цьому мало хто знає, abvmaster.ru.

Які проблеми можуть виникнути в процесі обклеювання кутів?

Кути повинні бути прямими і строго вертикальними, тому можливо, буде потрібно попередня підготовка поверхні.

Потрібно звернути увагу на те, який матеріал використовувався для виготовлення шпалер, так як від індивідуальних характеристик залежить кінцевий результат. Паперові полотна є найбільш примхливими, цей матеріал досить швидко вбирає вологу, що міститься в клеї. Якщо перетримати смужку, то вона може розділитися на шматки.

Вінілові шпалери навпаки повинні деякий час полежати, намазані клеєм, щоб краще просочилися. Такий варіант полотен потрібно притискати до стіни тільки гумовим валиком, оскільки ніжне напилення може зіпсуватися.

Флізелінові шпалери взагалі не потрібно намазувати клеєм, обробляється тільки сама стіна, при цьому кутах потрібно приділити особливу увагу.

Як правило, чим щільніше матеріал, тим менше буде нахлест. Якщо використовуються склошпалери, то приклеювання полотен має бути встик, так як будь нахлест дуже помітний.

Приклеювання шпалер на внутрішні кути

Дуже часто при обклеюванні шпалер в кутах з'являються зморшки, а внизу смуги розходяться. Щоб цього не відбувалося, потрібно заводити полотно таким чином, щоб на суміжній стіні вийшов захоплення до 2-х див. В даному випадку важливу роль грає ступінь викривленості кута, чим більше кривизна, тим більше потрібно брати припуск.

Крайку потрібно сильно притискати до стіни. Якщо спостерігається «зморшкуватість», то доведеться зробити маленькі насічки по напрямку до проблемних ділянок.

Далі потрібно виконати розмітку для накладання нової смужки на суміжну стіну. Від припуску першої смужки, що заходить на суміжну стіну, потрібно відміряти відстань по ширині шпалер і зменшити його на 5 мм. Тепер з допомогою рівня проводиться вертикальна лінія. Орієнтуючись на розмітку, можна поклеїти другу смужку.

Обклеювання зовнішніх кутів

Спочатку необхідно визначити оцінку, від якої буде починатися лист, огинає кут на 3 див. Край полотна потрібно добре притискати до стіни, а якщо з'являються зморшки, то потрібно буде зробити невеликі насічки.

Уздовж краю полотна, загнутого на сусідню стінку, потрібно відірвати вузьку смужку своїми руками, щоб залишилася тільки маленька кромка. За рахунок такої особливості шов виходить дуже тонким, при цьому напуск буде практично не помітний.

Після цього, використовуючи рівень, від кута потрібно відміряти відстань, рівну ширині полотна і додати 6 мм. По такій розмітці потрібно приклеювати наступний лист, тільки його край повинен перекривати кромку від сусіднього полотна.

Прикладаючи зусилля, місця стиків добре придавливаются і вирівнюються. Тільки після цього можна пройтися по полотну гумовим валиком.

Джерело: abvmaster.ru