Вибираємо колір і малюнок шпалер кілька корисних порад Важливою частиною дизайну кожного інтер'єру є шпалери, від правильного вибору яких залежить стиль квартири в цілому. Вибираючи шпалери за кольором і малюнку, потрібно враховувати кілька факторів, а саме: висоту приміщення, його площу і освітленість.

Існує кілька простих умов, дотримуючись яких можна зробити квартиру більш затишною.

Підбір шпалер за кольором

При виборі кольору і відтінку шпалер, потрібно враховувати розташування кімнат у приміщенні щодо сторін світла. У квартирах з вікнами на північ характерно слабке природне освітлення, тому для таких кімнат не рекомендується використовувати холодні тони. При недостатньому освітленні шпалери холодних відтінків (блакитного, сірого, фіолетового) не додадуть затишку. Для таких приміщень краще придбати шпалери теплих тонів і світлих відтінків – світло-бежевого, жовтого, помаранчевого, кремового. Вони візуально зроблять кімнату світліше, заповнюючи недолік сонячного світла. В добре освітлених приміщеннях з вікнами, що виходять на східну і південну сторони, можна клеїти шпалери холодних тонів. Вони внесуть в інтер'єр відчуття свіжості і простору.

Слід взяти до уваги, що темні і яскраві кольори візуально трохи зменшують об'єм приміщення, а світлі тони дають зворотний ефект. Тому для невеликих кімнат краще підбирати світлі шпалери, а для великих і просторих кімнат припустимі більш темні відтінки і яскраві кольори.

Вибираємо колір і малюнок шпалер кілька корисних порад
Вибираємо колір і малюнок шпалер кілька корисних порад

Вибираючи колір шпалер, потрібно враховувати також призначення приміщень. Кімнати для сну і відпочинку краще обклеювати шпалерами спокійних пастельних тонів і відтінків. Для робочих і ігрових приміщень підійдуть шпалери насичених і теплих кольорів.

Підбір шпалер з малюнком

Однотонні шпалери можна вважати універсальним варіантом. Вони чудово відтіняють такі деталі інтер'єру, як картини, настінні годинники, фотографії. Однотонні рельєфні шпалери з цікавою фактурою прикрасять стіни кімнати за рахунок гри світла.

Шпалери з дрібним візерунком краще підійдуть для маленьких приміщень, адже дрібний і рідкісний малюнок здатний візуально зробити кімнату трохи просторіше. І навпаки, великі приміщення можна обклеювати шпалерами з великим візерунком. Велика кімната, обклеєна шпалерами з великим малюнком, буде виглядати затишніше.

Шпалери в смужку доречні практично в будь-якому інтер'єрі. При невеликій висоті стелі можна обклеїти кімнату шпалерами з вузькими вертикальними смужками. Такі шпалери візуально збільшать висоту стін.

Використовуючи ці нехитрі прийоми, можна вибрати шпалери, які будуть максимально відповідати вашому інтер'єру.