Основні характеристики клею КМЦ З усіх представлених на сучасному будівельному ринку шпалерних клеїв особливо виділяється склад КМЦ: він на порядок дешевше і набагато старше більш сучасних зразків, будучи, по суті, привабливим варіантом при здійсненні малобюджетних оздоблювальних робіт.

Речовина КМЦ отримують шляхом перероблення технологічним чином деревного матеріалу.

Має порошкоподібний вигляд бежевого або білого кольору, вміст маленькі гранули і волокна. Залежно від того, в якому процентному співвідношенні представлена целлюлозогликолевая кислота, розрізняються три підвиди клею КМЦ для різних типів шпалер. Модернізовані потяги включають в себе також антисептичні добавки - за цієї причини будівельники найчастіше додають порошок КМЦ в процесі приготування шпаклювальних і бетонних розчинів, і в окремих випадках – речовина білого і кольорового цегли, безпосередньо перед випаленням.

В цілому виділяють такі основні переваги клею КМЦ:

#10102; Надійність. При дотриманні всіх рекомендацій по приготуванню і використанню поклеєні на КМЦ шпалери досить довго триматися.

#10103; Нешкідливість. Основа складу – продукт натуральної деревини, тому склад безпечний для здоров'я людей і навколишнього середовища.

#10104; Відсутність запаху. Це дуже зручно при проведенні робіт, так як в закритому під час висиханні шпалер приміщенні не утворюється неприємних випарів.

#10105; Простота приготування. На відміну від деяких інших сполук, для приготування КМЦ підійде вода будь-якої температури. Сам процес займає 2 години – після цього клей готовий до використання.

#10106; Антисептичні характеристики. Маючи спеціальні протигрибкові добавки, може застосовуватися в місцях з підвищеною вологість повітря або стін.

#10107; Добре сполучуваність з іншими речовинами. Для досягнення додаткових показників в розчин іноді додають мило, желатин, крохмаль, - це не міняє колір і не порушує початкових властивостей.

#10108; Економічність. Дуже недорогий складу, в порівняння з іншими. В роботі дає невеликий витрата, що дуже зручно для недорогих ремонтів.

Основні характеристики клею КМЦ
Основні характеристики клею КМЦ

До недоліків КМЦ зазвичай зараховують:

#10102; Більш довгий термін приготування, ніж у сучасних клеїв. Більш дорогі склеювальні склади готуються, як правило, 4-5 хвилин. КМЦ ж приходить в робочу кондицію приблизно за дві години.

#10103; Недостатня міцність. Даний клей краще всього застосовувати для легких шпалер, для вінілових краще використовувати спеціалізовані склади. Це ж стосується і шпалер на флізеліновій основі, коли промащується тільки стіна.

При покупці потрібно звернути увагу на колір порошку КМЦ: він не повинен віддавати жовтизною. Це ж саме стосується і готового розчину – якщо він має жовтуватий відтінок, його краще не застосовувати, інакше жовтизна може проявиться на фінальній поверхні шпалер.