Види шпалерних клеїв До кожного типу шпалер необхідно підбирати спеціальний клей. Клей для паперових шпалер підходить для роботи з легкими одношаровими, нормальними або двошаровими, важкими структурними і грубоволокнистыми паперовими шпалерами.

Також їм можна кріпити і пенообои. Всі клеї для паперових шпалер робляться на основі модифікованого крохмалю.

До нього додають протигрибкові компоненти для захисту від цвілі. Суху суміш клею інтенсивно розмішують в холодній воді, потім залишають на 3 хвилини і знову заважають. Клей наносять на всю поверхню шпалер, вичікуючи 1-2 хвилини перед наклейкою на стіну.

В якості шпалер можна використовувати в інтер'єрі тканини, тоді широкоформатний друк на тканині тут дасть можливість обрати та отримати саме той малюнок, який ви хочете.

Клей для спеціальних типів шпалер застосовують для вінілових і флізелінових покриттів. При цьому до кожного типу шпалер підбирають свій клей. Для вінілових полотен клей виробляють з модифікованого крохмалю, метилцелюлози та протигрибкових компонентів. Його всипають в холодну воду і залишають на 15 хвилин без помішування. Після того, як клей набубнявіє, його перемішують і наносять.

Для просочення шпалер вичікують кілька хвилин перед наклеюванням на стіну. Клей для флізеліну ідентичний за складом. Готується він так: всипаємо суміш клею в холодну воду, перемішуємо і тільки потім залишаємо набухати. Наносити такий вид клею потрібно безпосередньо на стіну.

Існує і універсальний клей. Він підходить для наклеювання будь-яких шпалер. Допомагає економити кошти, якщо ви хочете поєднувати різні шпалери в обробці. Універсальний клей складається з модифікованих ефірів крохмалю і антигрибкових добавок. Готується за аналогією з клеєм для паперових шпалер. В інструкції зазначається кількість клею на кожен тип покриття.