Види стінових шпалер Сьогодні сучасні шпалери для стін відрізняються між собою, що створює велику різноманітність їх видів. Це створює певну проблему, оскільки важко зупинити на конкретному типі шпалер.

При виборі тих або інших видів шпалер, крім їх якостей, варто звернути увагу і на їх стиль. Поєднання кольорів в інтер'єрі повинно бути чітким і продуманим.

Якщо поєднувати такий облицювальний матеріал, як глянсова плитка для ванної і стінні металеві шпалери, то можна отримати багатий вигляд інтер'єру. Шпалери це найбільш традиційний обробний матеріал для облицювання стін, а паперові шпалери - самі традиційні види шпалер з усіх існуючих.

Розрізняють два види шпалер на паперовій основі. Це одношарові шпалери і двошарові шпалери з паперу. Іноді вживають назви симплексні і дуплексні види шпалер. Самоназва їх говорить про особливості кожного виду.

Одношарові шпалери з паперу складаються з єдиного шару, на який нанесений візерунок або малюнок. До недоліків належать невисока міцність і схильність до вигорання. Також істотний мінус - відображення всіх, навіть самих незначних вад поверхні стін. Мінус також зайве промокання від нанесеного клею, що призводить до нерівномірності примикання шпалер після просушування.

Істотний недолік - неможливість вологого чищення та схильність до швидкого забруднень. До переваг ж одношарових шпалер з паперу відноситься їх екологічність, невисока вартість.

Тому даний вид паперових шпалер це оптимальний варіант для дитячої, адже дітлахи часто изрисовывают шпалери, і часта заміна шпалер не призведе до більших витрат.

Двошарові шпалери складаються з 2-х окремих шарів. Внутрішній є основою для кріплення. А зовнішній є декоративним шаром. На нього наноситься малюнок або візерунок. Дуплексні шпалери міцні і володіють светостабильностью, тобто не вигорають на сонце. Вони здатні приховувати дефекти стіни, і набагато більш зручні у застосуванні, ніж, скажімо, ті ж симплексні.

Двошарові шпалери екологічні і стіни, покриті такмі шпалерами, не втрачають своєї здатності до вентиляції. Якість двошарових шпалер і папери знаходиться на високому рівні. Коштують вони дорожче одношарових.