Особливості стельової плитки з пінопласту Обробка стелі є найважливішою частиною декорування будь-якого приміщення, тому до цього етапу роботи слід підійти з усією серйозністю. До того ж, оформлення стелі – процес більш трудомісткий, ніж робота зі стінами чи підлогою.

Основна причина цього – незручність твори операцій на стельовому підставі. Сучасний будівельний ринок пропонує безліч способів і варіантів такої обробки, і один з найекономічніших з них – використання стельової пінопластової плитки.

Стельова пінопластова плитка являє собою дуже недорогу імітацію гіпсової ліпнини. При цьому, незважаючи на дешевизну, якісне застосування даного матеріалу створює цілком респектабельний вигляд у житло. Стельові плити, як правило, мають стандартний розмір 50х50 см і бувають штампованого, інжекційного і екструдованого типу. Різновиди стельової плитки в основному схожі в своїх експлуатаційних показниках, і розрізняються відтінками і фактурою.

Застосування стельової плитки має цілий ряд безперечних переваг:

1. Економічність. Дуже недорогий вид обробки. Це пояснюється дешевизною пінопласту і досить невисокими вимогами до підготовки підстави, які подібні до вимог у підготовці під шпалери – поверхня повинна бути рівною, гладкою, без великих вад. Наявність дрібних тріщин і перепадів при цьому допускається.

2. Простота монтажу. Без сумніву, це один з найпростіших методів обробки стелі. На підготовлену основу плитка приклеюється дуже просто і швидко, без бруду і пилу. Головне добре прорахувати розміщення елементів на стелі, для цього краще всього зробити попередній креслення і відбити контрольну лінію. Легкості роботи додає і дуже маленька маса окремих фрагментів.

3. Стійкість поверхні. Стельова плитка однозначно більш стійка до зовнішніх впливів вологи і бруду, ніж стяжка або поклейка шпалер. З цієї причини такий тип обробки найчастіше застосовують на кухнях, коридорах і санвузлах. Навіть протікання зверху, якщо це сталося в невеликих масштабах, не пошкоджує покриття: вода просто проходить крізь шви.

Особливості стельової плитки з пінопласту

4. Простота експлуатації. Дуже невибаглива покриття, досить часом змахувати з нього пил або протирати вологою ганчіркою. До того ж, час від часу стельову плитку можна освіжати новим шаром фарби.

У наш час такий спосіб обробки може бути і не підійде в якості основного унаслідок своєї невигадливості, але в приміщеннях неосновного типу це цілком прийнятний варіант для оформлення стелі.