Як можна очистити стіну від старих шпалер Шпалери були в недавньому минулому найдоступнішим матеріалом для декоративного оздоблення стін. А оскільки в даний час ринок наповнений широким асортиментом оздоблювальних матеріалів, то, звичайно, багато хочуть оновити своє житло з допомогою інших, більш якісних і красивих шпалер, або сучасних способів оформлення стін.

Постає проблема підготовки поверхні стін, тому що не завжди шпалери легко знімаються.

Технологія очищення стін

Для того, щоб почати готувати стіни до ремонту, необхідно принести інструменти: валики на різних по довжині ручках, скребки, металевий шпатель, воду або спеціальний розчин, губки і старі ганчірки. Слід дістати з комори драбину.

1. Для демонтажу паперових шпалер спочатку спробувати відірвати від стіни наклеєні полотна шпалер. Рідко трапляється так, що на стінах не залишається слідів від них. Зазвичай потрібно підчищати досить великі шматки залишилася папери. Для цього необхідно взяти змочені гарячою водою губки і змочити ті місця, які доведеться позбавити від шпалер. Обробивши один ділянка невеликій площі, слід почати відскрібати промоклу папір скребком або шпателем. Таким чином продовжувати працювати, очищаючи по черзі нові ділянки стіни. Не слід зволожувати велику площу стіни, тому що поки що обробляється одна ділянка, інший встигає висохнути.

Перед таким видом робіт приміщення потрібно знеструмити, щоб вода не потрапила на розетки.
У тому випадку, якщо «мокрий» спосіб не зміг впоратися з роботою, слід зачищати складні місця з допомогою грубої наждачного паперу. Або спробувати відпарювати їх, використовуючи пар праски.

Як можна очистити стіну від старих шпалер
2. Видаляти шпалери, що миються, трохи складніше, оскільки вони мають спеціальний поверхневий шар. Цей шар потрібно буде видалити першим, а потім вже звичайним способом видаляти підкладку - нижній шар паперу. Водостійкий шар слід порвати в декількох місцях скребком, намочити отримані дірки. Коли в цих місцях шпалери розмокнуть, тоді пробувати їх відривати від стіни або очищати за допомогою шпателя.

3. Флізелінові шпалери являють собою полівініловий шар на паперовій підкладці. Перед тим, як почати очищати підкладку від стіни, слід відірвати верхній шар паперу. Зробити це можна, якщо обережно піднявши верхній шар у верхньому куті, спробувати зняти його з усього полотна різким рухом вниз. Далі продовжувати роботи за принципом очищення стін від паперових шпалер.

Іноді для зняття старих шпалер користуються не водою, а спеціальним розчином. Робота при цьому полегшується, але перед його застосуванням слід ретельно вивчити спосіб роботи з нею.

Побутує помилкова думка, що нові шпалери можна наклеювати на старі. Оскільки клейова основа руйнується протягом часу, то новий клей може розм'якшити старе покриття і шпалери просто відваляться