Види шпалер, характеристики Шпалери - це зазвичай багатошарові вироби з різним поверхневим шаром, різного кольору, застосування і різних розмірів.

У дизайні інтер'єрів як шпалери і штори shtorki-online.ru дозволяють створити основу для подальшого оформлення кімнати, переважно з допомогою меблів та елементів декору.

Але саме основа визначає якогось стилю буде приміщення.

Розглянемо основні види шпалер

 • Паперові, найпоширеніші. Розрізняють дуплексні (багатошарові), симплексні (одношарові), двошарові. Характеризуються різноманітністю фактур, простотою використання, низькою вартістю, широким вибором колірного рішення і характеру нанесеного малюнка. Недоліки: відсутність вологостійкості, малий термін експлуатації, схильні до дії сонячних променів (втрачають колір).
 • Види шпалер, характеристики
  Види шпалер, характеристики

 • Флізелінові шпалери, проводяться із застосуванням різних волокон природного і синтетичного походження. Характеризуються вологостійкістю, сприяють маскування незначних дефектів поверхонь стін. Випускаються різних кольорів і відтінків, створюють об'ємну ілюзію, практичні, можлива неодноразова фарбування поверх шпалер.
 • Акрилові шпалери, витримують вологе протирання, мають повітропроникність, низькою вартістю. Не рекомендується обклеювати приміщення з підвищеною вологістю. Асортимент що випускаються малюнків і квітів обмежений.
 • Вінілові шпалери, що використовуються в житлових приміщеннях понад півстоліття, багатошарові, з можливістю імітації природних матеріалів: під камінь, плитку, цегла. Випускаються багатою палітрою і різноманітних малюнків. Відрізняються тривалої життєздатністю і низькою паропроникністю. Перед безпосередньою обклеюванням вимагається попереднє ґрунтування.
 • Види шпалер, характеристики
 • Вспенено - вінілові шпалери, досить товсті, з сильно рельєфною поверхнею. Працюють як хороший укривний матеріал для непідготовлених і деформованих поверхонь стін. Недоліки: збільшення в розмірах (розтягнення) при наклеюванні, складна технологія процесу обклеювання.
 • Шовкографія, шпалери створені методом нанесення малюнків через сітку. Характеризуються важкою загрязняемость. Відмінно відмивається водою без використання мильних розчинів. Рекомендується використовувати в приміщеннях з найбільшою прохідністю, частого вологого прибирання всіх поверхонь.
 • Текстильні шпалери, що імітують тканини, мають відмінні зовнішні дані. Характеризуються тепло - і звукоізоляцією, невидимістю стикувальних швів. Недолік - висока вартість, складність роботи.
 • Фотошпалери стінові, випускаються різної тематики, широкий спектр фарб, відмінні зовнішні дані. Легко клеяться, бувають з миючої поверхнею та без неї.
 • Шпалери рідкі, продаються у вигляді рідкого складу. Добре приховують всі дефекти стін, навіть значні. Випускаються різних відтінків.