Шпаклівка. Як організувати процес Ось настав момент, коли зі старим ремонтом покінчено, нові, вже улюблені шпалери лежать в рулоні на самому видному місці. Залишилася тільки одна перешкода – шпаклівка.

Без неї ніяк. Саме цей останній шар на стінах і робить їх рівними, до такого стану, що б їх можна було б пофарбувати або поклеїти шпалери. Причому під фарбування потрібно рівняти стіни особливо якісно. Що ж з нею робити?

Для початку потрібно розібратися з поверхнею, на яку буде наноситися маса. Для початку його потрібно очистити і висушити. Не міцні поверхні не варто і намагатися шпаклювати. Вона розтріснеться при першій же можливості, що порушить шар і всі ваші труди розсиплються. Ще одна важлива умова – це хороша грунтовка. Дуже хороша. Без неї теж немає сенсу і починати.

Сам процес шпаклівки

Шпаклівка. Як організувати процес
Ні одне udom33.ru не обходиться безвнутренних оздоблювальних робіт. Сюди відноситься також шпаклівка. Якщо у вас це вперше, то готуйтеся працювати досить довго і клопітно. Для того щоб скоротити час і муки зробіть собі хороше освітлення під зручним кутом, що б всі недоліки були відразу видно і їх можна було швидко виправити. Далі ділите стіну на уявні квадрати і наносити шпаклівку невеликим шаром, поки не особливо замислюючись над рівномірністю.

Покривши певний ділянку приблизно два на два потрібно почати рівняти. Важливе правило, після кожної «зчищення» зайвого потрібно очищати шпатель. Тоді шпаклівка буде зніматися рівно, не створюючи розлучень. Причому потрібно перший ряд знімати знизу вгору, а іншими зліва направо зняти решту смужку надлишків. І так далі.

Продовжуємо ділити на квадрати і обробляти їх по черзі, поки стіна не закінчиться. Один маленький секрет: на стику територій зашпакльованих в різний час, той шар, який був нанесений першим, трохи змочується водою. Так шари будуть лягати рівніше.

Після нанесення шпаклівки і її повного висихання потрібно відшліфувати. Навіть якщо ви не дуже якісно зашпаклевали стіну, ця процедура може врятувати. Шліфувати потрібно ретельно, періодично струшуючи пил, що б контролювати якість. Якщо вам здається, що це не потрібно, ви помиляєтесь, тому що потім все одно доведеться грунтувати. А грунтувати потрібно тільки по чистому.

Головне, намагайтеся все робити ретельно і спокійно, без суєти. Поспіх не здатна долати великі відстані, тим більше у шпаклівку. Шліфуванням теж не захоплюйтеся, бо можете стерти до початкового шару. Удачі вам і міцної нервової системи.