Як комбінувати шпалери на стінах Щоб створити оригінальний дизайн на стінах приміщення, можна застосувати метод комбінування кількох видів шпалер: це найбільш простий та доступний метод до самостійного здійснення.

Однак хаотичне приклеювання різнотипних смуг також не пройде: в процесі експериментів у цьому напрямку були напрацьовані деякі відповідні комбінації:

1. Різні відтінки одного кольору. Досить поширений варіант з використанням в одному приміщенні різних тонів одного кольору: при цьому тонуються стіни від кута до кута. Дуже часто одна стіна має насичені кольори, а решта – світлі, з мінливих палітрою.

2. Різні кольори. При такому підході одна стіна декорується шпалерами яскравого кольору, а решта – нейтрального. Особливо добре виглядає таке декорування в кімнатах, розподілених на функціональні зони: комбінування різних кольорів візуально оформляє це поділ.

3. Однотонні та різнокольорові шпалери. У випадках, коли на шпалерах присутній дуже яскравий малюнок або візерунок, їх рекомендується розбавляти більш нейтральними шпалерами однорідного типу. Такий підхід значно знизить напругу в кімнаті, а краса малюнка на одній іл двох стінах стане більш підкресленою.

4. Шпалери з візерунками. Такий тип комбінацій теж можливий, однак при цьому рекомендується використовувати шпалери зі схожими відтінками: дуже добре виглядає в даному випадку шпалери у вертикальну смужку поруч з малюнком. Як до цього, ділянки різного матеріалу найкраще локалізувати на окремих стінках.

5. Горизонтальне поділ. Ще один приклад комбінації шпалер - верх і них стіни клеять різними шпалерами, а по межі кріпиться бордюр або молдинг. Класичним розподілом процентного співвідношення двох ділянок є 1:3, де третина припадає на нижню зону.

6. Декоративний елемент. На тлі однотонних нейтральних шпалер можна влаштовувати декоруючі квадратні або прямокутні ділянки з більш насиченого кольорового або візерункового матеріалу: дуже часто по периметру такі зони оформляють молдингом або планками з пластику або деревини.

Як комбінувати шпалери на стінах

7. Візуальний ефект. За допомогою комбінування шпалерами можна домогтися візуального зміни розмірів кімнати. Наприклад, у вузьких і довгих коридорах торці намагаються обробити в темний колір, а боковини – у світлий: це створить ефект об'ємного приміщення. Якщо стеля низький, то візуально виправити ситуацію допоможуть шпалери з великою вертикальною смугою.

8. Акцентна стіна. Дуже відомий метод, при якому на одній стіні створюється акцент за рахунок застосування насичених шпалер. Це також можуть бути шпалери з великим малюнком, або фотошпалери.