Як клеїти шпалери на поверхню з побілкою Перед будь-яким ремонтом необхідно ретельно готувати будь-яку ремонтовану поверхню. Поклейка шпалер на стіну також не стала винятком. Щоб шпалери якісно трималися і красиво виглядали необхідно заздалегідь підготувати стіни.

На думку багатьох фахівців, перед обклеюванням шпалер необхідно зняти зі стін старе покриття, вирівняти або заштукатурити всі нерівності, якщо такі є, і при необхідності знежирити поверхню. Один з найпоширеніших видів попередніх робіт перед ремонтом це зняття старого шару вапна. Звичайно, не виключено, що можна обклеювати шпалери прямо на вапно, то тільки якщо вона досить гарна і якісна. Але все ж краще всього зняти всю побілку, що під час експлуатації шпалер вони не відійшли і не відклеїлися разом з вапном.

Інструкція

При виборі клеїти шпалери прямо на побілену поверхню необхідно буде переконатися в тому, що вапно тримається на поверхні стіни досить міцно. А також перегляньте, щоб на побіленій поверхні, не було ніяких сколів чи тріщин. Нерідко, саме на такому покриття, шпалери можуть триматися протягом довгого часу, і їх зовнішній вигляд завжди залишається без змін. Але все ж краще перестрахуватися і видалити повністю всю вапно зі стіни. Адже під час клеєння шпалер побілена поверхню намокає від клею, а це може призвести до подальшого відшаруванню. Тому краще всього спочатку наклеїти один лист шпалер і подивитися на подальшу реакцію побілки. Якщо все добре і шпалери і вапно тримаються досить міцно, то можна сміливо приступати до подальшого ремонту.

Як клеїти шпалери на поверхню з побілкою
Побілену поверхню треба спочатку обробити спеціальною грунтовкою, причому в кілька шарів. Після цього, як тільки ґрунтовка висохне, треба нанести на поверхню стіни розведений клей для шпалер. І тільки після цих маніпуляцій можна приступати до самої процедури обклеювання шпалер.

Дуже важливо в цій справі вибрати правильний і якісний клей. Адже саме від нього залежатиме тривалість експлуатаційного періоду. Врахуйте, що ні в якому разі не варто економити на клей і вибирайте саме той, яких розроблений виключно для вашого оздоблювального матеріалу.

Якщо раптом побілка дуже неякісна, то її можна просто відмити від стіни. Щоб очистити вапно краще всього використовувати сітчастий мішок від овочів, або стару тюль. Крім цього, якщо немає таких підручних засобів, то можна скористатися звичайною щіткою.

Після очищення стіни її треба буде добре заґрунтувати і вирівняти всі нерівності. Коли ґрунтовка висохне, то можна починати клеїти шпалери звичайним способом. Тобто, розвести клей, нарізати листи необхідної довжини і акуратно, і поступово приклеювати їх до поверхні стіни.