Різновиди цокольної плитки Плитка є найбільш популярним матеріалом для обробки цоколя, що забезпечує йому не тільки надійний захист, але і привабливий зовнішній вигляд. Цокольної плитки досить багато видів, що дозволяє вибрати для себе найбільш підходящий варіант, з фінансової точки зору.

Найбільш поширені такі різновиди цокольної плитки:

1. Клінкер. Найбільш оптимальний варіант для оздоблення цоколя. Буває як клінкерна плитка, так і клінкерна цегла, з однаковим успіхом застосовуються для даної мети. Клінкер відрізняється великою міцністю і стійкістю до низьких температур. Також така плитка практично не вбирає вологу, що пояснює її виключно тривалий термін експлуатації. Існують два типи клінкерної плитки – ручного формування і машинного пресування. Останній варіант виглядає краще для використання в якості оздоблення цокольної.

2. Фагот. Являє собою камінь штучного типу, що містить цемент, пісок і присадки, що сприяють більшої стійкості матеріалу до кліматичних впливів. Плитка-фагот має велику гаму відтінків, форм і розмірів, тому без праці можна вибрати для себе найбільш підходящий варіант. До недоліків фагота відноситься його схильність вбирати вологу, тому кладку потрібно проводити по всім рекомендаціям.

3. Натуральний камінь. Найчастіше для цього використовують пісковик та плитняк. Для зручності монтажу він ріжеться зручними смужками, що дозволяє досягти істотної простоти в укладанні. Застосування натурального каменю залежить від того, наскільки він підходить до решти частин декору фасаду.

4. Полимерпесчаник. Матеріал виготовляють як імітування будь-якого натурального каменю. Володіє високими технічними показниками, які наближаються до клінкеру, а завдяки малій вазі може кріпитися не тільки на клей, але і на саморізи.

5. Гнучка плитка. Такий вид плитки називають «гнучким каменем», внаслідок еластичності. Під час монтажу матеріал можна нагрівати будівельним феном, змінюючи його конфігурацію, якщо цього вимагає стан поверхні цоколя. Може бути як рулонного, так і плиткового типу, його легко різати в будь-який потрібний розмір.

Різновиди цокольної плитки

6. Гиперпрессованная плитка. Дуже нагадує клінкер, проте міцніше і легше його.

В якості обробки цоколя найчастіше використовують і звичайну кахельну плитку, головне, щоб вона мала морозостійку маркування у вигляді сніжинки. Будь-який вид плитки здатний достатньо довго виступати як захисту, так і прикрасою цоколя, головне, дотримуватися всі рекомендації з її укладання.