Оновлюємо плитку в будинку З часом будь-який інтер'єр будинку вимагає оновлення. І якщо труднощів з оновленням меблів, текстилю і багато чого іншого, як правило, не виникає, то, що ж робити в такому випадку з керамічною або, наприклад кахельною плиткою, яку необхідно оновити.

Не змінювати ж дане облицювальне покриття на нове? Роботи, пов'язані з цим будуть трудомісткими, запорошеними, так і зажадають значних фінансових вкладень.

Варіанти оновлення старої плитки

Для того, щоб, не вдаючись до капітального ремонту поліпшити або оновити зовнішній вигляд старої плитки, достатньо скористатися одним з нижченаведених прикладів у цій статті, а саме:

#10102; Оновити колір плиткових швів;

#10102; Якщо на плитці є пошкоджені згодом ділянки, то їх потрібно замінити;

#10102; Придбати красиві наклейки, з допомогою яких можна легко оновити цю облицювальне покриття;

#10102; Самостійно намалювати на плитці сподобалися малюнки або візерунки;

#10102; Пофарбувати плитку;

Оновлюємо плитку в будинку
Оновлюємо плитку в будинку

Як можна зрозуміти, деякі з наведених способів оновлення керамічної або кахельної плитки не вимагають особливих знань і умінь, для того щоб самостійно реалізувати їх на ділі. Досить придбати, наприклад, для цього плівку або відповідного за кольором фарбу з допомогою, якої можна легко пофарбувати самому старе плиткове покриття.

Оновлення кольору плиткових швів, вимагає деякого уміння і вправності. Спочатку необхідно буде прибрати стару затірку між кожною плиткою. Робота ця трудомістка і вимагає особливого терпіння, адже розчин між швів доведеться вискоблити за допомогою гострого ножа або іншого відповідного пристосування.

Після того, як шви плитки повністю очищені від старої затірки, потрібно розвести нову затірку для швів і обробити нею плиткові шви. Робити цю роботу варто також дуже акуратно, а для її здійснення краще всього скористатися невеликим гумовим шпателем.

Тим, хто вирішив оновити старе плиткове покриття ремонтом пошкоджених ділянок на плитці, належить ще більш акуратна і трудомістка робота. В першу чергу необхідно позбутися від пошкодженої плитки. В залежності від того, на якій розчин або клей була приклеєна плитка, скористатися для її демонтажу невеликий можна стамескою і молотком.

Оновлюємо плитку в будинку
Оновлюємо плитку в будинку

При цьому діяти потрібно максимально акуратно, щоб не пошкодити плитки, розташовані по сусідству з пошкодженої плиткою. Якщо прибрати плитку стамескою не виходить без пошкоджень, то необхідно по середині тій плитці яку потрібно зняти акуратно просвердлити отвір. Після цього можна по шматках прибирати пошкоджену плитку за допомогою невеликого зубила і молотка.