Переваги і недоліки стельових плит Якісний ремонт завжди витратний. Особливо багато коштів і часу зазвичай йде на обробку стелі. Але існує можливість і зекономити як мінімум половину коштів.

Стельова плитка допоможе чудово прикрасити квартиру, утеплити її, створити звукоізоляцію, а також візуально змінити розмір кімнати і приховати всі дрібні нерівності.

Переваги стельових плит

1. Розмір і вага. Полістирол - легкий за своєю структурою і екологічно чистий. Одна така плита має розмір 500 на 500 мм і важить до 500 гр.

2. Простота монтажу. Незважаючи на щільність, його можна легко порізати канцелярським ножем і приклеїти на стелю.

3. Економія. Монтаж такої стелі вимагає вполовину менше витрат, ніж інші типи обробки.

4. Теплоізоляція. Під впливом температури понад 80 градусів полістирол не займається, а починає плавитися. Тому пінополістирольні плити можна спокійно розташовувати поруч з трубами опалювальної системи. Однак не рекомендують використовувати це покриття в безпосередній близькості до відкритих світильників з потужними лампами.

5. Візерункове структура. Пінополістирол має найбільший вибір візерунків серед всіх доступних оздоблювальних матеріалів.

Переваги і недоліки стельових плит
Переваги і недоліки стельових плит

Недоліки

1. Строк служби. Стельове покриття з полістиролів плит служить недовго: від попадання сонячного світла така поверхня швидко починає жовтіти. Деякі види плитки не вологостійкі.

2. Крихкість. Плитка м'яка і легко пошкоджується навіть тупими предметами.

3. Неможливість однорідності покриття. Приховати стики і шви при монтажі буває просто нездійсненним завданням. Тому домогтися однорідності всієї панорами часом буває дуже складно.

4. Пожежонебезпека. При плавленні виділяються різні небезпечні для здоров'я речовини.

5. Не «дихає». Цей синтетичний матеріал не пропускає вологу. Це сприяє появі грибка.

Правильний догляд збільшить час служби такого покриття.

Ламіновану плитку рекомендується періодично мити мильною водою. При цьому потрібно стежити, щоб вода не потрапила під плитку. Якщо покриття не ламіноване, можна просто протерти його ганчіркою. Різні розчинники і побутову хімію використовувати категорично заборонено.

Покриття стелі такого типу у більшості випадків використовують як тимчасовий варіант обробки. Але можна застосовувати і на більш довгі строки. Виглядає вона чудово. А якщо пощастить придбати безшовне покриття, то кімната знайде найбільш презентабельний вигляд. У безлічі випадків це буде прекрасним результатом бюджетного ремонту.