Недоліки дешевого кахлю Термін «бюджетний ремонт» має на увазі під собою використання недорогих будівельних матеріалів, що мають питальні експлуатаційні характеристики. Часто буває так, що хочеться облицювати плиткою якусь поверхню, але грошей вистачає тільки на самий недорогий кахель.

Перш ніж вкладати фінанси в такий проект, важливо знати про найбільш часті недоліки недорогий керамічної плитки:

1. Низькі декоративні якості. Зазвичай дешевий кахель характеризується примітивним колірних і фактурних оформленням, з невиразною і сумною тональністю.

2. Крихкість. Зазвичай міцність недорогий плитки має знижені показники – вона слабка і тендітна. Зустрічаються ситуації, коли матеріал буквально кришиться і розсипається в руках. При цьому сколи та тріщини з'являються дуже швидко, для чого достатньо буває навіть незначного удару. Укладаючи таку плитку, важливо не використовувати занадто сильний склад, здатний її розривати. Також подібні явища можуть виникати при різких коливаннях температури.

3. Неміцний верхній шар. Схильність емалей та глазурей на керамічній плитці розтріскуватися у випадку з дешевим матеріалом посилюється ще більше: на поверхні можуть з'являтися безліч дрібних тріщин. Бувають випадки, коли подібні явища помітні безпосередньо в магазині, на новій плитці.

4. Проблеми з геометрією. Зазвичай недорога плитка завжди має відхилення в розмірах, що помітно ускладнює процес отримання красивого облицювання. Процес випалу кахлю завжди супроводжується деформаціями різною мірою: після цього проводиться сортування матеріалу, в залежності від ступеня дефективности. Тому, чим більш низький сорт у партії, тим більше помітні геометричні відхилення. Для того, щоб зробити укладку такою плиткою максимально красивою, на шви залишається більшу відстань, ніж зазвичай.

Недоліки дешевого кахлю

5. Зовнішні недосконалості. Плитка другого і третього сорту може мати на лицьовій стороні недоліки типу непрокрасов, лисин, бульбашок, цяточок, плям, микросколов і т. п. Все це навряд чи задовольнить занадто вимогливого покупця.

Найкраще економити на плитки, призначеної для облицювання стін в санвузлах. Також важливо знати, що більше всіх дефективности схильний матеріал розміром 20х30 і 30х30: дуже часто для його виробництва використовують ще стару радянську обладнання. Крихкість підлогового покриття може бути компенсована ідеальною підготовкою основи підлоги: при цьому недорогі партії краще купувати невеликими порціями, для перевірки якості безпосередньо при роботі з ними.