Який стеля вибрати для ванної Оформлений я стелі в будь-якому типі приміщення є найважливішим моментом декорування: від його краси та надійності багато в чому залежить загальне враження про ремонт.

Ванна кімната є дуже специфічним місцем унаслідок великих коливань вологості і температури повітря, тому, вибираючи тип стельового покриття для неї, важливо враховувати ці фактори.

Як правило, при оформленні стелі у ванній кімнаті, найчастіше вибирають одну з нижчеперелічених оздоблень:

1. Стяжка з фарбуванням. Даний тип обробки відрізняється своєю дешевизною, і по дизайну більше підходить під недорогі види кахельної плитки, або в разі, якщо на стінах застосовуються миючі шпалери або фарбування. Покриття не відрізняється великою довговічністю, так як в умовах підвищеної вологості і перепадів температури з часом починає відшаровуватися. Також досить часто поверхня такої стелі з часом покривається пліснявою, особливо по лінії зіткнення зі стіною, і в кутах. Для того, щоб підвищити термін служби, при фарбуванні намагаються застосовувати вологостійкі типи водоемульсійною фарби. У процесі підготовки підстави оптимізувати ситуацію може використання антигрибкових грунтовок.

2. Натяжна стеля. Дуже гарне оформлення стелі, підходить під гарний кахель. Синтетичний матеріал такого стелі не боїться постійного впливу вологи, не покривається грибком. До недоліків можна віднести високу ціну і той факт, що на підставі натяжної стелі бувають добре видно місця висохлих крапель води. Також є питання до екологічності таких стель.

3. Пластикові панелі. Найбільш популярний вид обробки стелі у ванних кімнатах, відмінно підходить під будь-який вид оформлення стін, що зустрічаються в квартирах. Пластикові панелі відмінно переносять підвищену вологість, не схильні до гниття і утворення цвілі. Після висихання крапель води жодних слідів на поверхні не залишається.

Який стеля вибрати для ванної

4. Стельові пінопластові панелі. Досить стійкий до впливу вологи тип обробки. Відрізняється великою дешевизною і швидкістю монтажу. Для ванних кімнат зазвичай вибираються ламіновані вироби, в тон кахлю або миючим шпалер, так як при фарбуванні водоемульсійною фарбою, з часом, може початися відшарування матеріалу, з-за вологості.

Іноді можна зустріти застосування у ванних кімнатах і інших типів обробки. Приміром, зрідка використовують ламіновану вагонку МДФ. Однак цей матеріал не дуже практичний до експлуатації в умовах постійної підвищеної вологості.