Різновиди миючих шпалер Популярність шпалер в якості оздоблювального матеріалу стимулює розробників до виробництва певних модифікацій, призначених для використання в специфічних умовах експлуатації.

Наприклад, для приміщень, де вологість повітря і ризик забруднення вище, розроблена спеціальна лінійка миючих шпалер – більш міцних зносостійких і довговічних, ніж традиційні.

Миються шпалери мають кілька різновидів:

1. Вінілові. Найбільш поширений вид шпалер, що має величезний вибір і доступну ціну. Як правило, вінілові шпалери відмінно зберігають колір і відрізняються довговічністю: особливо це стосується матеріалу на флізеліновій основі. Вінілові шпалери прийнято класифікувати на три групи:

• Спінений вініл. Відрізняються об'ємністю і відсутністю тиснення, мають легку вагу і дуже прості в укладанні. Об'ємність матеріалу дозволяє добре нівелювати дрібні дефекти поверхні стін.

• Плоский вініл. У виробництві цих шпалер використовується гаряче тиснення. Як правило, плоский вініл імітує обробку з каменю, штукатурки, текстилю, при цьому добре маскуючи незначні недоліки підстави.

• Кухонний вініл. Матеріалом виготовлення шпалер виступає прогумований вініл, вони виходять щільними і товстими. Кухонний вініл відмінно відштовхує бруд, приравниваясь в цьому відношенні до керамічної плитки. Завдяки міцності і стійкості до вологи їх можна мити за допомогою пилососа.

2. Акрилові. Зовні можуть нагадувати спінений вініл, однак у даному випадку застосовується інший матеріал – акрил. В процесі виготовлення на паперову основу проводитися точкове нанесення верхнього покриття, що дозволяє обробленою поверхні «дихати». Акрилові шпалери мають гарну міцність, практичність і довговічність, однак, вініловим шпалерам в цьому відношенні все ж поступаються. Миття даного матеріалу здійснюється з використанням м'якої губки і простої води.

3. Склошпалери. Повністю натуральний матеріал, виготовлений із скляних ниток, з подальшим їх просочуванням зміцнюючими складами. В результаті виходять паропроникні міцні щільна, які практично неможливо подряпати:

Різновиди миючих шпалер
все це пояснює значну довговічність матеріалу. При наклеюванні на стіни склошпалери надають додатковий армуючий ефект, що особливо добре для неміцних підстав. Ці шпалери призначені для подальшого фарбування, яке може проводитися багаторазово.

4. Металеві. У матеріалі використовуються два шари: на паперовою або флізеліновою підстава наклеюється фольга з алюмінію: на ній можуть бути тиснення, малюнки та фарбування. Крім довговічності, стійкості до забруднень м вологи, металеві шпалери добре погашають електромагнітні випромінювання. Із-за достатньо великої вартості такі шпалери найчастіше застосовують для обклеювання якоїсь однієї стіни, найчастіше, самої забруднюється.