Як зробити ремонт у ванній Самостійно зробити ремонт в квартирі справа довгий і важкий, навіть якщо такий досвід є. А особливо складно здійснити ремонт у ванній кімнаті. Чому? При ремонті потрібно враховувати багато нюансів, адже у цьому приміщенні постійно підвищена вологість, конденсація, багато води просто розливається і т.

д. А так як в кожній ванній присутні електроприлади, розетки і вмикачі – про їх захист потрібно подбати в першу чергу.

З чого потрібно починати? Перш за все, потрібно прибрати всі електроприлади та засоби особистої гігієни.

Потім винести всі шафи і тумбочки, щоб можна було приступити до демонтажу самої ванни. Коли й вона знята, можна починати знімати розетки з вимикачами. Коли приміщення повністю звільнено, потрібно підготуватися до зняття основного покриття стін і підлоги - керамічної плитки.

Для безпечного виконання цієї роботи слід використовувати рукавички, респіратор і, обов'язково, окуляри, так як при демонтажі плитки без уламків і пилу ніяк не обійдеться. Інструмент, який знадобиться для цього – невелика лом, молоток і зубило.

Після повного зняття покриття поверхні необхідно очистити від старої мастики чи розчину, на якому плитка трималася. Це потрібно для того, щоб укладання нової плитки була якісною.

Очищення можна зробити за допомогою металевого шпателя середніх розмірів. Він володіє більшою жорстокістю, ніж маленькі і великі шпателя. Так і шпаклювання поверхні рідко коли виконують такими шпателями. Так що якщо він зігнеться – можна сильно не турбуватися.

Наступний етап ремонту – підготовка поверхні до укладання плитки. Що ж входить в підготовчі роботи? Для початку поверхню потрібно перевірити на наявність тріщин і опуклостей, які однозначно потрібно усувати. Коли всі дефекти виправлені, можна починати шпаклювання і вирівнювати поверхню.

Не потрібно забувати про грунтовці – вона додасть більшої міцності шару шпаклівки, і захисту її від різних впливів. Так само поліпшується зчеплення шпаклівки і клейової мастики для плитки. Після повного висихання можна монтувати плитку, заздалегідь приготувавши розчин.

Коли вона буде покладена на всі поверхні, можна займатися декоруванням і облаштуванням ванної кімнати. На сьогоднішній день існує багато різновидів керамічної плитки і різних елементів декору таких приміщень, що дозволяє створити унікальний інтер'єр.