Використання травертину в будівництві Сучасне виробництво будівельних матеріалів пропонує масу новітніх розробок у цій області, але існують такі речовини, які пройшли перевірку тисячолітнього застосування.

Одним з таких матеріалів є травертин, застосовуваний ще в Стародавньому Римі в якості обробки, а також як самостійний матеріал. Цей камінь є вапняком і відноситься до породи туфів. Відрізняється дуже гарним зовнішнім виглядом і простотою обробки.

До безперечних переваг травертину можна віднести:

1. Екологічність. Є натуральним природним каменем з повністю відсутньою радіаційної складової. Його утворення відбувається у воді, в тих місцях, де мінерали виходять на поверхню суші.

2. Простота обробки. Дуже легко піддається розпилюванню звичайної болгаркою, при цьому матеріал не кришиться і не відколюється. Незважаючи на притаманну всім вапнякових порід рихлість, по твердості він не поступається мармуру або граніту.

3. Вологостійкість. Незважаючи на пористу поверхню, камінь не вбирає в себе вологу, так як його пори мають неглибокий закритий тип. Звідси і стійкість матеріалу до морозів – замерзаюча волога в результаті розширення не має можливості шкодити каменю.

4. Дешевизна. Володіє невисокою ціною в порівнянні з іншими видами каменю, хоча і має зовнішньої презентабельністю. Завдяки простоті обробки її можна здійснювати безпосередньо за місцем будівництва.

Травертин може надходити в продаж як у вигляді готової оздоблювальної плитки, так і цілісним чином. Плитка, як правило, виготовляється з натурального каменю, видобутого в природних родовищах. Натуральний травертин може бути білого, світло-сірого і рудого відтінків. З нього зазвичай облаштовують мозаїчну обробку на стінах і підлозі, маючи можливість формувати візерунки і малюнки, на свій розсуд.

Використання травертину в будівництві

Штучний травертин виробляють з натурального матеріалу, роздроблюючи його з подальшим приготуванням заливального розчину, додаючи окремі зв'язувальні речовини. Отриманий розчин може використовуватися для формування укладальної плитки, або для самостійного нанесення, як декоративної штукатурки. Вона має поверхню, як і у природного травертину, однак може наноситься на великі площі. Іноді, для імітації натуральної кладки, таку штукатурку оснащують додатковими малюнками у вигляді фальшивих стиків.