Арсенал майстра-обробника Я працюю отделочником у невеликої будівельної фірми, на стіні в офісі нашої фірми важать настінні годинники www.trend-interior.ru, тому що ми цінуємо час, як своє, так і клієнтів.

До того, як влаштувався туди, про інструмент DeWALT чув, але користуватися ним не доводилося. В арсеналі фірми є відбійний молоток перфоратор, велика і мала УШМ, електролобзик і шуруповерт - все від DeWALT. Є і менш надійні й більш дешеві представники інших фірм, але вони мені не подобаються.

Працювати перфоратором D25104K досить зручно, він невеликий, легкий універсальний. Тиснути на інструмент не доводиться, з рідним буром, у якого агресивний твердосплавний наконечник, він сам йде як по маслу, будь то цегляна або бетонна стіна. При збільшенні тиску лише злегка підвищується рівний бас звучання. Загалом, «душити» я перестав відразу ж - хорошу техніку «угробити» важко, але при бажанні, звичайно, можна. Потужність перфоратора - 680 Вт, кількість ударів - 4200 в хвилину, а ось енергія удару 3 Дж), напевно, найбільша у перфораторів малої ваги (2,8 кг), саме тому отвори свердляться швидко.

Зручність додають змінний швидкозажимний патрон, довгий гумовий кабель, реверс, антивібраційна система, електронне регулювання швидкості. Завдяки довгому дроті в невеликих приміщеннях не потрібен постійно який буде плутатися під ногами подовжувач. З приводу надійності можу сказати, що перфоратор брав участь у демонтажі керамічної плитки басейну - а це кілька днів роботи з невеликими перервами на охолодження. Звичайно, відбійний молоток теж виконував цю роботу, але на вазі його довго не продержишь. Так що, на мій погляд, цей легкий універсальний перфоратор - оптимальний варіант для щоденної роботи.

Працюючи лобзиком DW321, захоплююся відмінною якістю виконання. У ньому є всі необхідні функції переносного інструменту - маятниковий рух пилки, регулювання кута нахилу підошви, швидка заміна пилок, регулювання швидкості, потужність 701 Вт і досить тиха робота. У валізу можна покласти лобзик, не виймаючи пилки. Я знаю, що у DeWALT^ є і більш досконалі моделі з прогумованими рукоятками, електроніку для підтримання обертів і кращими характеристиками. Лис ними не працював. Мій виконроб напевно орієнтувався на ціну при покупці, а може, на той період DW321 був кращим варіантом, але це неважливо, оскільки інструмент і зараз справляється зі своїми завданнями.

Цим лобзиком я різав дошки підлоги (в тому числі і вздовж волокон), застосовуючи маятниковий рух пилки. Всього було укладено близько 130 кв. м і ламінату не один десяток. І це тільки моїми руками, а скільки він прослужив до мене! Звичайно, при цьому пилка повинна бути гострою, інакше можна зіпсувати інструмент. До речі, саме так у мене згоріла одна з обмоток ротора в лобзику DWT. Після цього «розхідники» для особистого користування я купую тільки відомих фірм і замінюю їх, не чекаючи повного зносу.

КОМЕНТАР ПРЕДСТАВНИЦТВА DeWALT: пиляння DeWALT Extreme з кобальтової сталі характеризуються винятковою довговічністю і підвищеною жорсткістю на згин. А завдяки інноваційній заточуванні вони забезпечують швидкий і чистий рез. Вдома у мене є перфоратор, лобзик і шуруповерт, але, правда, інших фірм-виробників.

Шуруповерт DW907 зручно лежить в руці, легкий (1,6 кг), є функція різкої зупинки обертання шпинделя (необхідна, на мій погляд), крутний момент - 20 М-м, реверс, ємність акумулятора -12 Ст. загалом, річ заслуговує уваги. Особливо мені подобається його невелика вага, його не помічаєш навіть при роботі з стелями з ГКЛ. Ось, власне кажучи, і все.

тепер переходжу до малої УШМ D28156. Здебільшого з неї працюють інші, але як-то і я взяв участь в тестуванні» - обрізав трубу діаметром 15 см, яка знадобилася для виведення диму з печі в димохід. При великих оборотах машина працює чітко і впевнено, як двигун хорошого автомобіля, вібрація відсутня (із-за вібрації однією з дешевих машинок доводилося міцніше її тримати, від цього лоскотно рукам, що виносити довго просто неможливо; крім того, вона верещала так, що здавалося, ось-ось розірветься в руках). З моделлю D28156 працюєш без побоювання.

Потужність машинки - 1400 Вт, вага - 1,8 кг, захисний кожух повертається без ключа, є плавний пуск. Швидкість регулюється від 2800 до 10000 об/хв, плиточники особливо хвалять цю функцію, кажучи, що на великих швидкостях вищерблюється плитка, а з цієї «болгаркою» такої проблеми немає. Підводячи підсумки, хочу сказати, що інструмент DeWALT заслужено належить до професійної категорії та зроблено для щоденної роботи. У будівництві через запланованих термінів важливо використовувати надійний інструмент, витрачаючи якомога менше часу на його ремонт та обслуговування.