Укладаємо керамічну плитку самостійно Якщо ви ніколи раніше не займалися плитковими роботами але все ж прийняли тверде рішення ризикнути, і самостійно укласти кахельну плитку слід подбати про те, що б звести до мінімуму всі можливі проблеми і помилки, з якими можна зіткнутися в процесі роботи.

А для цього, насамперед, необхідно обзавестися всім необхідним інструментом, без якого про якість роботи можна і не говорити.

Визначимо інструмент. У будь-яких будівельних роботах необхідні точні вимірювальні прилади — рулетка, велика лінійка, схил і спиртовий рівень. Вони необхідні для того, що б точно визначити розміри, площа, кути, вертикаль і горизонталь поверхонь, а так само, і що не маловажно, – для точного обміру геометрії площі і самої плитки, якщо виникає необхідність «підігнати» її під складний кут або трубопровід. Для того, що б обрізати плитку, а ця необхідність обов'язково виникне, знадобиться ручний різак. Болгарка може знадобитися теж, але з її допомогою можна обрізати лише прямолінійні форми, більш складні — овальні, круглі, різні отвори можна зробити лише ручним різаком.

Укладаємо керамічну плитку самостійно
Так само обов'язково, і в будь-який момент можуть знадобитися кусачікі і пасатижі, тому вони повинні бути завжди під рукою. Далі — еластичний кельма, краще гумовий, що б наносити розчин на плитку і на стіну, захисні рукавички та наждачний папір яка необхідна для зачищення плиток з підрізами. Ну, і в обов'язковому порядку шпатель для обробки швів.

Для того, що б плитка трималася на поверхні надійно і не доводилося регулярно підклеювати і замазувати розпливаються шви, дуже уважно слід підійти до вибору клейких матеріалів. Розчин для монтажу плитки повинен відповідати всім параметрам — з яких матеріалів зроблена поверхня де буде укладатися gresstar.ru, ступінь вологості, температурні режими, ступінь навантаження на плитку.

Крім того, необхідно врахувати, що для кухні або коридору, для басейну або ванної кімнати необхідні абсолютно різні за технічними характеристиками плитки і розчини, і підбирати їх слід з урахуванням майбутніх навантажень. Для того, що б уберегти плиткове покриття від різних руйнівних чинників — вологості, температурних перепадів, різних механічних ушкоджень, (кути і краї ванн, зовнішні кути стін), знадобиться силіконовий герметик, обробний профіль і спеціальний водовідштовхувальний розчин, які запобіжать глибоке проникнення вологи у шви між плитками і руйнування клейового підстави.

Укладаємо керамічну плитку самостійно
Укладаємо керамічну плитку самостійно

Оскільки якість укладання керамічної плитки залежить і від методів її проведення, слід запастися спеціальними розпірками для встановлення ширини шва між плитками і малярською стрічкою. Ширина розпірок визначається видом кладки — зі швами або без, в залежності від передбачуваного відстані між плитками — від 1 до 5 мм, вибираються розпірки. Ширина шва залежить від тих же параметрів, за якими обирається плитка і клейові розчини — відсоток вологості, температурні режими і ступінь фізичного навантаження. Ці параметри можна знайти в будь-якому довіднику по керамічній плитці.

І головне — перш ніж приступати до роботи, необхідно ретельно підготувати стіну або підлогу. Вони повинні бути максимально очищені від пилу і різних забруднень і мати ідеально рівну поверхню, інакше плитка як втім і gresstar.ru не ляже рівно і найближчим часом почне просто відвалюватися.