Як вибрати якісну кахельну плитку Один з найпопулярніших матеріалів для обробки – це керамічна плитка. Матеріал має багато позитивних якостей і велике розмаїття видів, що робить його часто використовуються в будівельних роботах різних видів.

Правильно вибрати керамічну плитку - це не просте завдання, яким воно здається на перший погляд. Найголовніше - визначитися який вид керамічної плитки буде встановлюватися.

Визначившись з цим кроком можна продовжувати далі.

Перед походом у магазин потрібно розрахувати кількість плитки, необхідної для ремонту. Щоб це визначити, потрібно обчислити площу приміщення. Рекомендується купувати плитку трохи більше, ніж необхідно, з-за того що попадаються браковані частини або, як часто буває при ремонті, кілька штук потрібно буде обрізати, або просто може розбитися. Можна створити креслення, щоб визначити кількість необхідної плитки. Для цього враховуємо площа кімнати і зіставляємо її з площею однієї плитки, при цьому, у розмірах потрібно робити зазор в 10% на похибки в розрахунках і на обрізання плитки.

При купівлі керамічної плитки потрібно звернути увагу на те, якої марки кераміка. Плитка марки «А» означає, що вона стійка до холоду, «В» – означає, що плитка стійка до вологості. Цифри у маркуванні вказують на якість плитки. Чим якісніше виготовлена плитка, тим менша цифра. Якщо на плитці намальований черевиків, це означає що плитка виготовлена із стійкого матеріалу і підходить для укладання на підлогу.

Як вибрати якісну кахельну плитку
Як вибрати якісну кахельну плитку

Якісна плитка завжди виготовляється одного розміру, без дефектів і розлучень, підібрана за розміром. Чим гірше плитка, тим більше дефектів можна в ній знайти, тим більше похибка в розмірах, що заважає її якісній укладанні.

Для більшої довговічності вибирають плитку з опуклістю. Деякі види плиток сприйнятливі до вологи, а цей варіант плитки вирішить проблему з розтріскуванням.

Після того, як плитка була встановлена, її потрібно перевірити. Для цього легким постукуванням визначаємо різницю в звуці. Якщо звук змінюється, це означає, що робота виконана не якісно або присутній шлюб матеріалів. Велику увагу потрібно приділити клею і затирочному матеріалу, що застосовується при укладанні кераміки, по тому, як не якісний матеріал може призвести до отпаданию плитки або її здуття.