Вибираємо правильно паркет При виборі підлогового покриття безліч людей віддають перевагу паркету. Як правильно вибрати паркет? Які є різновиди паркету, його переваги та недоліки?

Сучасний ринок будматеріалів пропонує наступні типи паркетної дошки:
• Паркет з масиву.
• Художній.
• Паркетна плитка.
• Штучний

Паркет з масиву

Дана різновид паркету виробляється з цільного дерева, має необхідні гребені та пази для скріплення. Ширина масивного паркету 8 см і більше, довжина до декількох метрів при товщині від 15 див. Його головні переваги полягають в зносостійкості і довгій службі, широкому виборі фактури і забарвлення.

Художній тип паркету

Вибираємо правильно паркет
Цей привабливий матеріал можна побачити в пам'ятках архітектури, а в наш час його виробляють шляхом накладення декоративного візерунка з дерева на фанерні щити. Щитовий художній паркет досить поширена, завдяки своєму привабливому виглядом і легкістю в монтажі.


Штучний паркет

Не менш відомий матеріал для підлогового покриття – штучний паркет. Завдяки цьому типу паркету можна самостійно викласти будь-який малюнок на підлозі, а при його товщині він відрізняється хорошою стійкістю до механічних пошкоджень та вологи. В основному виготовляють штучний паркет з бука, ясена і дуба, але час не стоїть на місці і все частіше використовуються такі рідкісні породи як бамбук, мербау, комше.

Паркетна плитка

Вибираємо правильно паркет
Паркетна плитка являє собою плиту з рідкісних порід дерева товщиною 15 і більше мм, яку кріплять на фіксуючу плівку, щоб уникнути деформації набірного паркету і зсуву геометричного візерунка. Таким чином, спрощується монтаж даного виду паркету, що аніскільки не впливає на його якість.

Всі художні елементи такого паркету можуть повторюватися, або складатися в окремі оригінальні малюнки. Завдяки техніці виготовлення паркетної плитки можливе відтворення навіть самого складного візерунка.

На що необхідно звернути увагу при виборі паркету для свого будинку? По-перше, на породу дерева, з якого виготовлений паркет, і особливість його розпилу. Що стосується ціни на матеріал, то і тут широкий вибір.

Розглянувши всі достоїнства і особливості того чи іншого виду паркету можна підібрати гарне підлогове покриття з урахуванням своїх індивідуальних уподобань. Монтаж паркету цілком можливо виконати самостійно або ж звернутися до фахівців у фірму.