Які облицювальні матеріали сьогодні користуються попитом Керамограніт – дуже міцний і довговічний матеріал. Він проводиться з деяких сортів глини за спеціальними технологіями. В процесі виготовлення заготовки з глини обпікаються в доменних печах при температурі до 1300 градусів.

В результаті вони набувають надзвичайну міцність і стійкість до будь-яких механічних впливів.

Альтернатива керамограніту – граніт справжній, природний. Останнім часом цей матеріал все частіше використовується для облицювання підлоги та стін ванних і кухонь. При цьому найбільшим попитом у великих містах користується уральський граніт бежевого і темно-коричневого відтінків.

Він вважається найбільш якісним. До того ж, видобутий в Уральських горах граніт володіє властивістю протягом десятиліть зберігати свій природний колір. Чого не скажеш про продукції з інших географічних регіонів, яка досить швидко вицвітає, особливо під впливом прямих сонячних променів.

Але і традиційна керамічна плитка, як і раніше користується високим попитом. В одній тільки Російської Федерації її виробляють сотні компаній. А адже на ринку представлена ще й імпортна продукція – італійська, іспанська, німецька. Останнім часом дуже «підтяглися» за якістю і виробники з держав СНД.

Наприклад, у великих російських містах вже не перший рік стабільно високою популярністю користується білоруська кераміка, особливо випущена мінським заводом «Керамін». Вона коштує в рази дешевше італійської та іспанської, так і за якістю свого не надто сильно поступається їй. Багато фірм, які торгують плиткою, купують продукцію www.btk1.ru а потім пропонують їх своїм клієнтам.

Якщо порівнювати естетичні та практичні гідності відразу трьох облицювальних матеріалів – плитки, керамограніта і звичайного граніту визначити явного переможця буде дуже непросто. Плитка, приміром, цілком заслужено отримує титул найбільш привабливою по дизайну.

Продукція провідних італійських, іспанських та білоруських виробників дійсно гідна захоплення і вражає різноманітністю форм і відтінків. Але ось з міцністю і довговічністю у недорогої плитки, а також у продукції середнього цінового сегмента, явно спостерігаються серйозні проблеми.

У керамограніта, навпаки, запасу міцності вистачає на півтора-два десятиліття інтенсивної експлуатації. Цей матеріал стійкий до підвищеної вологості, і до впливу прямих сонячних променів. Але ось його дизайн, як визнають багато покупців, досить нудний і одноманітний. Уральський граніт відрізняється приблизно тими ж особливостями. Він довговічний і морозостійкий, але не може похвалитися надто вже великою різноманітністю доступних відтінків.

Правда, останнім часом на ринку оздоблювальних матеріалів з'явився ще один цікавий варіант. Це штучний камінь, виготовляється з різних полімерів, піску та іншої природної сировини. Він поєднує в собі переваги плитки (різноманітний дизайн) та граніту (міцність і довговічність).

Так що саме штучний камінь можна по праву назвати найбільш перспективним облицювальним матеріалом. У найближчі роки обсяги її продажів майже напевно будуть збільшуватися. Цілком можливо, що в найближчому майбутньому штучний камінь буде в кожному будинку.