Види підлогових стяжок Найпоширенішим способом створити основу для фінішної облицювання підлоги є стяжка. Виходячи із значних функціональних і механічних навантажень дане покриття вимагає ретельного дотримання усіх норм укладання: тільки в цьому випадку можна дати гарантію довговічності.

Матеріалом для стяжок може виступати цілий ряд речовин, однак її товщина на звичайному підставі жорсткого типу не повинно бути меншим, ніж 30 мм. У разі, якщо в процесі укладання застосовується теплоізоляція, цей показник збільшується до 40-ка мм.

Буває так, що усередині стяжки підлоги проходять трубопроводи: в такому разі її товщина повинна перевищувати діаметр труб мінімум на 15 мм. При влаштуванні стяжок обов'язковим є наявність зазору по периметру біля стін розміром 20-30 мм: коли стяжка висихає, щілину заповнюють теплоізоляцією. Також дуже важливим є застосування демпферної стрічки вздовж всього периметра.

Що стосується різновидів монолітних стяжок для підлоги, то найбільшою популярністю користуються такі з них:

1. Цементно-піщана. Класичний варіант, де пропорція цементу і піску зазвичай відповідає 1/3. Крім цього, можна придбати вже готову суху суміш в необхідних пропорціях. За вимогою, дана підстава повинне бути здатне витримати навантаження 150 кг/см. Для простоти укладання розчину застосовується система маяків і правила для стягування. Маяки витягують зазвичай через добу після заливки, з обов'язковим зароблянням місць посадки. У цей же час проводиться виправлення вад, подчесывание і полив водою поверхні, що зберігає її від тресканія під час висихання. Альтернативою може бути просте накривання всього підлоги плівкою, для створення ефекту парника.

Види підлогових стяжок

2. Бетонна. Відміну від попереднього виду зводитися до різниці наповнення: до вже знайомого цементу і піску додається також гравій або керамзит. Що стосується укладання, то тут обидва способи ідентичні.

3. Самовирівнюються. Дають можливість отримати дуже рівну поверхню при незначній товщині стяжки в 4-5 мм. Крім цементу, даний розчин містить гіпс, що дозволяє самонивелированию стяжки: весь процес здійснюється за допомогою голчастого валика або спецвзуття. Нанесення цієї стяжки передує ретельна чистка підстави підлоги від забруднень і просочення грунтовкою.