Вода з неба для поливу рослин в саду Дощ завжди в радість, особливо дбайливим господарям, які отримують від цього додатковий зиск. www.postroil.com з кожним роком стає все ціннішою. І справа не тільки в постійному зростанні тарифів на неї, але і в непомірному витраті, в тому числі і для поливу рослин в саду.

Щоб скоротити витрати питної води на господарські потреби, багато розумні і передбачливі домовласники на своїй ділянці, де є сад і город, споруджують системи для збору дощової води. Досвід показує, що ці системи порівняно швидко окупаються.

Дощову воду можна використовувати не тільки для поливу рослин, але і в будинку, зокрема — для прання білизни в пральних машинах, миття підлог.

Дощі в різних регіонах бувають рясними і не дуже. Однак при середньорічній кількості опадів 700 л/м2 і 25%-й втрати їх при випаровуванні можна зібрати на ділянці площею 120 м2 порядку 63 м3 придатною до використання дощової води. Неважко підрахувати, яка кількість питної води, що забирається з водоймищ, свердловин і колодязів, можна www.postroil.com протягом року по району, області чи країні в цілому. До того ж зменшення відбору ґрунтових вод приносить користь та екології.

Багато власників земельних ділянок споруджують ставки і заповнюють або поповнюють їх питною водою, що, звичайно ж, марнотратно. Ставки слід влаштовувати з урахуванням можливості їх заповнення талої та дощової води. Якщо ставок досить великий і в ньому утворилася збалансована біосистеми, що забезпечує його самоочищення, то при розборі води на господарські потреби можна навіть обійтися без фільтрів.

Збір дощової води також доцільним як з екологічної, так і з економічної точок зору. Використовуючи її в господарстві, можна до 50% скоротити витрати питної води. У сім'ях, де економно витрачають воду, за добу споживається близько 100 л питної води на людину, зокрема: для води — 3 л, особистої гігієни — 7 л, миття посуду — 5 л, прийняття ванни і душа — 35 л. Однак для прання білизни (20 л), туалету (20 л), поливу кімнатних рослин (5 л) і прибирання приміщень (5 л) цілком годиться дощова вода.

Використання дощової води позитивно впливає на стан ґрунтових вод, розвантажує каналізаційні мережі та очисні споруди. Високі тарифи на воду та субсидії, що виділяються в європейських країнах на спорудження систем використання дощової води, роблять спорудження систем водозбору привабливим.

Дощова вода не містить хлору, тому вона більшою мірою, ніж питна, придатна для поливу садових рослин і овочевих грядок. Завдяки зменшеному вмісту вапна нею добре прати білизну. Як показують дослідження, хімічні та бактеріологічні показники дощової води не перевищують граничних значень, обумовлених відповідними нормами для купальних водойм.

Схема збору та використання дощової води відносно проста. Стікаюча з покрівлі вода по водосточному www.postroil.com надходить у водостічну трубу і проходить через встановлений в ній фільтр грубого очищення. Відфільтрована вода по трубопроводу зливається в резервуар, встановлений в підвалі будинку або вкопаний у землю на території ділянки. Головне, щоб резервуар був захищений від світла, інакше у воді можуть розвинутися водорості і бактерії. Крім того, вода в ньому повинна бути прохолодною. З резервуару до споживача воду подають насосом.

Деякі www.postroil.com пропонують системи збору та використання дощової води разом з комплектуючими: поплавковим реле, що сигналізує про відсутність в резервуарі води; автоматично діючим пристроєм для поповнення резервуару питної водою при довгому відсутності людей, а також індикаторними приладами та іншими пристроями.

Ємність для зберігання слід вибирати у відповідності з кількістю дощової води, необхідної для господарських потреб. Занадто великий резервуар доведеться частіше поповнювати питною водою, занадто маленький може не вмістити всієї надходить дощової води. І те, і інше невигідно.

Розрахунок системи збору та використання дощової води нескладний. Спочатку визначають потреби у воді однієї людини і всієї родини. Потім до цієї кількості додають воду для поливу зелених насаджень на ділянці. При вирощуванні овочів і фруктів потрібно інтенсивний полив. На кожні 100 м2 площі насаджень у додаток до дощових опадів, що випадає влітку, потрібно ще 6 м3 води для додаткового поливу.

Вода з неба для поливу рослин в саду

При наявності вільного місця на ділянці резервуар зберігання дощової води можна заглибити в грунт. Головне, що він буде захищений від світла та тепла в жарку пору року.
Наявність стандартних елементів трубопровідних дозволяє провести монтаж системи власними силами.
Самоочисний і не вимагає спеціального догляду циклонний фільтр тонкої очистки встановлюють перед накопичувальним резервуаром.
Фільтр грубого очищення, встановлюваний у водостічній трубі. Його можна використовувати також для очищення води.
Насосний блок (або домова водонасосна станція) з приладами управління

Кількість збираної дощової води залежить від інтенсивності опадів та площі їх збирання.

Середньорічна кількість опадів, що випадають можна дізнатися у гідрометеоцентрі — воно коливається в межах 500... 1600 л/м2 в рік, що відповідає рівню 0,5...1,6 м/рік.

Повністю зібрати випадають опади з-за випарів неможливо. Тому при www.postroil.com слід враховувати коефіцієнт стоку, який залежить від матеріалу покрівлі даху. У разі гладкою водопроникної покрівлі (черепиця, гофровані плити і так далі) він складає 0,75, гравійного та інших подібних покриттів — 0,60, а при озелененій даху -0,4...0,5.

Як показує досвід, для зберігання зібраної води оптимальним буде резервуар ємністю близько 5% від кількості, яка збирається за рік дощової води. Якщо потреби в дощовій воді нижче або вище її річного збору (з різницею в 20%), то потрібно встановити резервуар ємністю близько 3% або 7% від обсягу річного збору відповідно.

При використанні таких резервуарів все господарство буде забезпечено дощовою водою приблизно на 85% загальної потреби. В цьому випадку вартість системи збору та використання дощової води окупиться економією питної води, але звичайно ж, не за один рік.

Економічні показники використання дощової води можна підвищити за рахунок:
а) збільшення площі її збору шляхом обладнання додаткових ділянок даху пристроями водостоку;
б) підключення господарських споживачів води, зокрема, пральної машини, змивного бачка туалету, водорозбору на полив виключно до резервуарів зберігання дощової води.

Монтаж системи можна зробити власними силами, значно заощадивши при цьому. Знання ж кожного вузла системи водозбору потім обов'язково стане в нагоді при її технічному обслуговуванні та ремонті.

(за матеріалами зарубіжної преси)