Як розрахувати розетки для кімнати

Спальня

У спальні, як правило, не прийнято розташовувати багато електричних приладів. Тим не менше, прийнято у тумбочки ставити електричну розетку. Далі, на вході в кімнату, ближче до підлоги ставиться розетка для пилососа.

Якщо буде стояти телевізор, то в районі його підвісу треба передбачити джерело електрики. Не варто забувати про необхідність заряджати телефон, підключати плойку та фен у туалетного столика, також може в кімнаті є кондиціонер.

Санітарний вузол

У ванній кімнаті є вода, що загрожує ураженням електричним струмом. Однак саме в цій кімнаті традиційно розташовується пральна машинка, а також часто потрібне підключення проточного або стаціонарного водонагрівача. За обов'язковим до виконання правил ПУЕ установка розетки у ванних кімнатах допускається, але з зазначеними застереженнями: розетки зобов'язані бути з класом захисту IP44 і вище, відстань від джерела води не ближче 60см, в автоматі захисту обов'язково повинно бути ПЗВ (пристрої захисного відключення).

Такі автомати коштують дорожче звичайних, з спрацьовуванням по струму, але вони моментально вимикають автомат при появі витоку струму на заземлюючий провід. Більше електричних розеток ставити в кімнаті не варто.

Передпокій

У передпокої розетки практично не потрібні. Можна встановити розетку для стаціонарного телефону, на рівні тумбочки, внизу передбачити розетки для пилососа, електричної сушарки під взуття, для теплих підлог.

Як видно, відповідь на питання як розрахувати кількість розеток у квартирі, питання індивідуальне. Все залежить від особистих потреб у побутових електроприладах. Приблизно можна орієнтуватися на наведені дані.