Утеплення покрівлі. Матеріали Виробництво робіт з монтажу покрівлі вважають дуже важливим і відповідальним етапом при здійсненні будівництва будь-якого житлового будови. Покрівля — це покриття, що розташована на даху будівлі і призначений для його захисту від атмосферного впливу.

Воно повинно бути не тільки естетично красивим, але і надійним та довговічним.

Утеплення покрівлі має велике значення в забезпеченні комфортності житлових умов у приміщенні, створенні сприятливого мікроклімату, призводить до зниження енергоспоживання.

Всі теплоізоляційні матеріали відрізняються сировиною, що використовується для їх виробництва: воно може бути органічним, неорганічним або змішаного типу.

Органічні утеплювачі використовуються для утеплення тільки з внутрішньої сторони покрівлі, за умови, що в приміщенні відсутня висока вологість, так як вони схильні до гниття.

Неорганічні утеплювачі, використовують найчастіше, бо вони відрізняються високою вогнестійкістю і паронепроникність. Найчастіше використовується мінеральна вата.

Утеплювачі змішаного типу отримують з спучених гірських порід (наприклад, азбест). Використовуються вони вкрай рідко, так як володіють високою вартістю.

Утеплення покрівлі. Матеріали
Утеплення покрівлі. Матеріали

Залежно від зовнішнього вигляду утеплювачі ділять на м'які, тверді і сипучі.

М'які утеплювачі являють собою плити або рулони, виготовлені зі скляної, мінеральної або кам'яної вати. Товщина утеплювача складає 75 або 100 мм.

Жорсткі утеплювачі являють собою плити, виконані з скляної або мінеральної вати. Товщина плит становить 25 мм. Найчастіше використовуються для утеплення безпосередньо схилів дахів.

Сипучі утеплювачі — це кульки або гранули, виготовлені з сланцевого мінералу, полістиролу, пробки або вовни. Використовують цей вид утеплювача, як правило, для ізоляції горищні підлоги.