Яку систему опалення вибрати однотрубну, двотрубну або колекторну При виборі правильної системи опалення часто виникає дилема, оскільки можна встановити не тільки стала вже класичної однотрубну систему опалення, але також двотрубну і колекторну.

Однотрубна система опалення яку можна замовити тут akvalend.ua найчастіше використовується у традиційних гравітаційних котлах і централізованої системи опалення багатоповерхових будинків. Теплоносій тече в них з котельні і назад за досить низького тиску (не більше 8 атмосфер), що дозволяє задіяти недорогі сталеві та пластикові труби опалення, розраховані на вищевказане тиск. В плюс даної системи можна віднести надзвичайну простоту, що в наш час вважається символом надійності.

Двотрубні системи опалення до недавніх пір широко використовувалися в країнах Заходу, в яких використовується централізована система опалення. Навіщо платити на невикористані калорії (людина не живе вдома), коли можна встановити термостат на мінімальну температуру на гофрованому сильфонном компенсаторі, який чутливо реагує на найменші зміни температури в житловому (нежитловому) приміщенні. Як тільки температура в приміщенні досягне заявленого рівня, гофра компенсатора розкривається і перекривається сталевим штоком вхід в трубу, від якого і працюють радіатори опалення. Температура падає, і цикл повторюється знову. Правда, для такої технології знадобиться друга труба, по якій і почне текти надлишок гарячого теплоносія.

Колекторна система опалення складається з безлічі гнучких труб, покладених на підлогу всередині сільського будинку. Дані труби, зроблені з пластику, спочатку підключаються до основного колектора (трубі великого діаметру, в якій спочатку накопичується теплоносій) і далі спеціалізованим (плоским) радіаторів опалення, зроблені з алюмінію. Все заливається рідким бетоном і залишають сохнути протягом місяця. Дана технологія дозволяє досягти недорогого і високоефективного теплої підлоги у власному будинку. І це дозволяє позбутися від стандартних радіаторів опалення, встановлених на стінах – конвенція повітря в опалювальних приміщеннях покращиться, як і внутрішній естетичний вигляд.

Колекторні системи опалення часто встановлюються в багатоповерхові сільські хати. Але для того, щоб теплоносій міг стабільно циркулювати в трубах та радіаторах опалення, рекомендується додатково встановлювати два циркуляційних насоси – один на виході з котла підвищеної потужності, тоді як інший (зниженої потужності), на зворотній лінії. Така технологія апріорі дозволить позбавитися від застою теплоносія при недоліку тиску газу, що надходить.