Наливай, та рівняй Ровнители під підлогове покриття (а саме так у найбільш загальному вигляді можна позначити суміші для вирівнювання підлоги) умовно поділяються на дійсно самовирівнюючі і ті, які наносяться і розрівнюються вручну...

Якщо ви хочете вирівняти підставу з серйозними погрішностями - ямками, горбками або перепадом висот, то спочатку потрібно скористатися «грубими» сумішами з рекомендованої товщиною шару, що наноситься, від 20 до 50 мм (а в деяких випадках - до 250 мм).

Наливай, та рівняй
Їх рекомендують також у випадках, коли необхідно створити ухил (наприклад, у ванних кімнатах для стоку води), а також для створення обігрівається або ізолюючого підлоги.

Такі ровнители формально ставляться до «самовирівнювальним», але наносяться вручну, розрівнюються шпателем.

Ровнители з товщиною шару, що наноситься, приблизно до 20 мм використовуються при вирівнюванні більш або менш рівних підстав та оновленні підлоги (при так званих реконструкційних робіт). Ось це вже в більшості випадків самовирівнюючі суміші.

Нерідко їх використовують разом зі спеціальною підсилює скловолокнистою сіткою, яка кладеться на підлогу і закріплюється у кількох місцях, після чого суміш зверху наливається товщиною не менш 10 мм.

Наливай, та рівняй
До речі, такі самовирівнюючі суміші часто мають здатність «тримати рівень» лише на обмежених площах, і якщо необхідно залити більше, то доводиться застосовувати розділові рейки.
Дійсно самовирівнюючі - це суміші з рекомендованої товщиною нанесення до 5 мм.

Умовно їх можна віднести до оздоблювальних: ними проводиться доведення «до розуму» поверхні нового підлоги, вирівнювання найдрібніших нерівностей і т. д. Для таких сумішей дуже важливо дотримуватися пропорції при змішуванні з водою, інакше неможливо досягти потрібної пастоподібної консистенції. При неправильному приготуванні нанесений шар через невеликий час буде «розриватися», йти тріщинами.

ДЕЯКІ НЮАНСИ РОВНИТЕЛЕЙ

Наливай, та рівняй
1. Заміс - один з головних моментів у роботі з ровнителями, від цього залежить якість одержуваних покриттів. Пояснення цьому цілком просте - в сумішах містяться різні добавки, і вкрай важливо, щоб вони були в них рівномірно розподілені.

Якщо ви користуєтеся який перекачує пристроєм, перемішування відбувається в ньому. При його відсутності краще всього скористатися електродрилем з насадкою (як правило, перемішування займає 1-2 хвилини).
Щоб визначити, потрібному консистенції вийшла суміш, існує так званий ринг-тест («ring» в перекладі з англійської - кільце, коло).

В ході нього фіксований для кожної суміші обсяг виливають на рівну невпитыва-ющую поверхню - в результаті має утворитися «млинець» певного діаметру. Якщо все нормально, то можна приступати до нанесення. При цьому варто пам'ятати, що суміш після замішування «живе» від 15 до 40 хвилин.

2. Другий нюанс стосується вже безпосередньо вирівняного підлоги. Не варто плутати самовирівнюючі суміші з наливними підлогами (це покриття зовсім іншого класу, що володіють підвищеною зносостійкістю і міцністю). Самовирівнюючі суміші хоча і володіють достатньою для будь домашніх та офісних меблів міцністю, але не можуть похвалитися високою зносостійкістю, і саме тому їх не можна використовувати без подальшого підлогового покриття.

КОЛИ МОЖНА УКЛАДАТИ ПАРКЕТ НА ВИРІВНЯНУ ПІДЛОГУ?

Наливай, та рівняй
При кріпленні клеяться підлогових покриттів (лінолеуму, паркету) на вирівняну сумішшю підлогу необхідно витримати певний час.

Справа в тому, що висихає суміш набирає повну механічну міцність за певний проміжок часу (не менше тижня, притому що ходити по такій підлозі можна набагато раніше - як правило, через добу).

При цьому варто обов'язково вносити поправку на товщину шару - орієнтовно повне висихання кожних 10 мм відбувається приблизно через 7 днів. Більш точні дані завжди вказуються в характеристиках суміші.