Укладання лінолеуму і плінтусів своїми руками Багато людей задаються питанням: зробити укладання лінолеуму власноруч буде складно? Спробуємо дати вам відповідь.

Практичні ради з укладання лінолеуму і монтажу плінтусів.

Для початку потрібно підготувати кімнату для роботи. Для цього необхідно прибрати з неї всі меблі, щоб нічого не заважало вам працювати. Демонтуємо старі плінтуси. Після цього заґрунтувати підлога за допомогою валика або кисті. Кисть краще використовувати для ґрунтовки країв або стиків підлоги і стіни. Для цієї роботи підійде абсолютно будь-яка грунтовка. Вона допоможе позбутися від накопичення пилу під лінолеумом, а також допоможе скріпити частинки бетону і штукатурки. Потім заміряємо площа кімнати або ж можна скористатися даними з технічного паспорта об'єкта.

Після цього приступаємо до наступного етапу – вибір і придбання лінолеуму. Кращим варіантом буде покупка лінолеуму в спеціалізованому відділі будівельного магазину, де вам порадять, а також допоможуть з вибором потрібної фурнітури. Відразу ж обов'язково купіть плінтуси. Найбільш практичними є пластикові плінтуса, які мають додатковий кабель-канал, у який можна заховати проводку. Крім цього, не забудьте і про порогах, металеві або пластикові пластинки, які кріпляться на стику між кімнатами. Це робиться для того, щоб акуратно скріпити листи лінолеуму між собою.

Ну ось, після підготовки і покупки лінолеуму, нас чекає наступний етап: укладання лінолеуму власноруч. Для цього необхідно розкачати лінолеум і обрізати зайві шматки. Проте вам слід пам'ятати кілька деталей:

лінолеуму потрібно полежати кілька днів для кращого розпрямлення;

• між стіною і покриттям повинен залишатися невеликий зазор в декілька міліметрів.

Після того, як лінолеум випростався, можете приступати до монтажу плінтусів. Для початку приміряємо плінтуси уздовж стін і при необхідності обрізаємо. Потім притискуємо плінтус до підлоги і стіни, перфоратором просвердлюємо невеликий отвір через плінтус в стіні. Пам'ятайте, що в плінтусі необхідно просвердлювати дірку там, де буде йти кабель канал, щоб потім її не було видно. Засовуємо всередину отвору пластмасовий дюбель і вкручуємо в нього шуруп. Для зовнішніх і внутрішніх кутових з'єднань, а також для нарощування плінтуса по довжині існує відповідна фурнітура, яку треба купити заздалегідь.

Заключним етапом буде перенесення меблів назад у кімнату. Працюйте дуже обережно, так як при перенесенні меблів ви можете пошкодити лінолеум ніжками столів, диванів або крісел. Якщо меблі дуже важка, то на підлогу можна застелити якусь матерію і рухати прямо по лінолеуму, не боячись, що він пошкодиться.

Тепер ваш підлога виглядає витончено і красиво.