Будуємо курник Дача – це таке місце, де можна добре відпочити і провести час з друзями. Але для багатьох заміські ділянки стають місцем для вирощування кроликів, гусей, качок і курей.

Але для того, щоб почати розводити птицю, для неї потрібно спорудити курник. Його легко побудувати власними руками. Потрібно спочатку вибрати місце і розмір. Місце, де буде стояти курник, повинна бути далеко від дому, щоб уникнути неприємного запаху. А розмір розраховується легко: на три курки доводитися тільки один квадратний метр. Так само варто взяти до уваги те, що курям потрібно буде місце, де їм гуляти.

Хорошим місцем для споруди курника буде невеликий пагорб, тоді після дощів, вода не буде скупчуватися біля курника і буде менше бруду. Для будівництва підійдуть дошки або цеглу. Під курник потрібно робити фундамент. Зазвичай він стовпчастий. Тоді, дошки підлоги в курнику не будуть гнити, та різні гризуни не проникнуть до птахів. На фундамент ставлять дерев'яний каркас, і обшивають його тесом. На підлогу кладуть торф і тирса, перемішавши все це з отрутою для щурів і мишей.

Підлогу обов'язково повинен бути з подвійним нахилом (для спрощення прибирання):

1 шар підлоги – це сухі дошки, можна необрізані. Їх товщина приблизно 2,5 см. На них укладається пароізоляція, і прибиваються дерев'яні бруси 10 х 10 см з проміжком приблизно в 5-6 див. В ці проміжки укладають утеплювач.

2 шар підлоги – прибиваються обрізані дошки.

Будуємо курник
Будуємо курник

В курнику обов'язково повинні бути невеликі віконця. Вони повинні розташовуватися так, що б повітря в курник потрапляло більше сонячного світла. Але в дуже жарку погоду їх краще завішувати, тому що спека для курей шкідлива. Дах можна зробити як односкатную, так і двосхилий. Другий варіант хороший тим, що виходить невеликий горище, в якому можна складувати корми для курей, вітаміни. Стеля курника слід утеплити. Для цього підійде вугільний шлак та керамзит. Також потрібно зробити вентиляцію.

Кількість сідало визначається кількістю курей. Але для кожної птиці необхідно близько 30 см. Друг над іншому сідала не рекомендують робити. Відстань від підлоги повинна бути не менше 50 див. Далі встановлюються поїлки та годівниці. А також ящики з сіном або тирсою, для несуться кури.

Щоб кури взимку не мерзли, курник потрібно обігрівати за допомогою електричної лампи. Потужність лампи повинна бути великою.

Перед тим як помістити нових мешканців у курник, його необхідно обробити вапном, щоб уникнути появи бліх, кліщів та інших комах паразитів.