Як використовувати піщаник для обробки будинку або дачної ділянки Цей природний камінь сьогодні видобувається в основному на півдні Росії і на Україні. Всього налічується безліч різних видів піщанику, кожен з яких тією чи іншою мірою відрізняється.

Тобто кожен вид – унікальний, і при будівництві необхідно вибрати, який з видів пісковика більше підходить для інтер'єру.

Найбільше прославилася на весь світ ростовська пластушка (або як її ще називають – плитняк). Він видобувається на Дону. Зручний він тим, що цим каменем можна декорувати стіни, підлога, дачні доріжки, при цьому, не застосовуючи якусь техніку і не використовуючи спеціальних будівельних сумішей.

У нашій країні люди почали користуватися піщаником ще з давніх пір. Сьогодні він застосовується для наповнення бетону, відсипання дорожніх покриттів. Сфера його застосування зачіпає навіть виробництво фарфорового посуду. Але найчастіше їм облицьовують фасади будинків, стін, парканів, їм окантовують невеликі декоративні водойми. Тому піщаник – найпопулярніший камінь у дизайнерів.

Як використовувати піщаник для обробки будинку або дачної ділянки
Як використовувати піщаник для обробки будинку або дачної ділянки

Тільки що оброблена пластушка має злегка рожевий колір. Але потім її фарбують в будь-які кольори і спеціально обробляють, роблячи пластушку дуже красивою.

Піщаник на дачних ділянках

На дачі цей чудовий камінь можна застосовувати де завгодно. Це може бути і декорування альтанок або лавок, огорож або прудиков. Нерідко їм обрамляють доріжки, що проходять по ділянці.

До відмінних властивостях пісковику можна віднести і його стійкість до високих температур, що дає можливість використовувати його для оформлення камінів, мангалів, для прикраси лазні. Також піщаник не боїться фізичної і хімічної ерозії, чудово зберігає первинний колір і не псується від води. Але найголовніше – у піщанику за рахунок його шорсткості відмінне зчеплення з підошвою взуття. Навіть взимку ви абсолютно не ризикуєте впасти.

Як піщаник можна застосувати для декорування будинку

Як використовувати піщаник для обробки будинку або дачної ділянки
Не забувайте, що з пісковика, як і з будь-якого каменю, можна виконувати різні орнаменти. В тому числі і на стінах будинку. Також їм можна обробити нижню частину будівлі, що буде дуже естетично виглядати.

Не варто боятися застосовувати піщаник і всередині будівлі, так як він дуже екологічний: в ньому не містяться важкі з'єднання, він зовсім не радіоактивний. Поранитися про нього також дуже важко.

Тому цей камінь можна застосувати де завгодно, треба лише підключити фантазію.