Стелимо ламінат своїми руками Для укладання знадобиться гумова киянка, косинець, рулетка, лобзик або пила, клини, брусок добійник і скоба.

Перш ніж укладати ламінат, перевіряємо рівнем поверхню підлоги.

Нерівності не повинні перевищувати 2 мм на один метр підлоги.

Для укладання на підлогу, під ламінат кладеться водонепроникна підкладка без накладання смуг. Шви проклеюються будівельним скотчем. На неї кладеться звукоізоляційна підкладка, шви також проклеюються. Стики швів підкладок не повинні лежати один над одним, а зі зрушенням.

На дощана підлога водонепроникна підкладка не кладеться.

Ламінат

Дошка ламіната має два види з'єднання – механічний замок і захлопывающийся замок. Замки розташовані з чотирьох сторін дошки. Дві сторони дошки мають вузький виступ, дві сторони широкий.

Для початку роботи треба заміряти ширину підлоги і розрахувати кількість рядів для укладання.

Якщо кінцевий ряд треба буде обрізати більше ніж на половину ширини дошки, то краще починати укладати з неповного ряду, обрізавши дошки першого ряду на одну третину.

Укладання ламінату

Дошки першого ряд укладаються вузьким виступом до стіни. Між стіною і торцем першої дошки ставиться клин, щоб був зазор 10 мм

Ряд збирається в торцеві замки без зрушень і перекосів. Кожна наступна дошка підводиться до покладеної, під кутом 45 градусів, і невеликим зусиллям доводиться до замикання.

Дошка останнього ряду перевертається з'єднувальним торцем до стіни. Відміряють відстань до передостанньої дошки і додається 10 мм на зазор.

Відпиляний шматок дошки ставиться в ряд.

Другий ряд починається з укладання залишився отпиленного шматка дошки. Він укладається на виступ (гребінь) першого ряду, але не замикається. Другий ряд кладеться, як і перший. Потім весь другий ряд піднімається під кутом 45 градусів і легким натисканням зверху защіпається в перший ряд.

Обидва ряди впираються в стіну і простукують через брусок добійник гумовою киянкою до видалення щілин в з'єднаннях. При цьому необхідно притримувати перший ряд, щоб не підводився.

Потім зібрані ряди акуратно відсуваються від стіни. В найширші місця від стіни до першого ряду ставимо клини.

Всі наступні ряди збираються також.

Завершальний ряд

Так як стіни не завжди бувають рівними, заміряється кожна дошка останнього ряду.

Дошку треба перевернуть лицьовою стороною вниз, поклавши на передостанній ряд. Присунути до стіни, зверху та знизу дошки зазначити відстань від стіни. Додати 10 мм на зазор. Відпиляйте і укласти шматок на виступ передостаннього ряду. Проробити те ж саме з кожною наступною дошкою.

Підняти останній ряд під кутом в 45 градусів і невеликим зусиллям зверху довести до замикання замків.

Між останнім рядом ламінату і стіною вставити загнутий вниз кінець скоби і легким постукуванням гумової киянки по загнутому вгору кінця скоби, видалити щілини в з'єднаннях.

Другий вид з'єднання

Ламінат з захлопывающимся замком збирається так само. Але наступні після першого ряди збираються не в ряд, а по одній дошці.

Вставляється дошка в перший ряд, захлопується. Потім підводиться до торця друга дошка, вставляється в паз і зачиняється в торці. Також всі наступні дошки і ряди.

Ламінат покладений. Можна встановлювати плінтуса.