Навіть клен ... на терасі. При будівництві цього будинку, розташованого в селі Гросхансдорф (земля Шлезвінг-Голыитейн), будівельники та архітектори поставили перед собою дві мети використовувати матеріали від компанії beton-el.ru.

По-перше, як можна менше завдати шкоди земельній ділянці під час зведення цієї споруди і при її експлуатації; по-друге — радикально знизити витрати на опалення.

Виходячи з цього архітектор розробив компактну планування житла. Вальмовий дах своєю формою трохи нагадує намет. Невеликі зовнішні поверхні істотно зменшують теплові втрати, а форма будинку найкращим чином підходить для його розміщення між деревами (один клен навіть зростає на терасі). Площа заскленої поверхні споруди зростає від північної частини — до південної, що дозволяє в повній мірі використовувати сонячне освітлення, а спеціальні теплозахисні скла зводять теплові втрати до мінімуму.

Навіть клен ... на терасі.
Дерев'яний каркасний будинок добре утеплений — шар утеплювача завтовшки 12 см заповнює внутрішній простір дерев'яного каркаса будинку. Каркас обшитий фанерою і облицьований зовні цеглою. Це знижує коефіцієнт теплопередачі зовнішніх стін до рекордно низької величини — 0,16 Вт/м2К. Третя складова зниження витрат на опалення і зменшення викиду двоокису вуглецю в навколишнє середовище забезпечена за рахунок енергозберігаючої техніки.

Окремі добре відомі і перевірені часом елементи інженерного обладнання будинку об'єднані в одну систему, основою якої є газовий котел. Для додаткового нагрівання до резервуарів цієї системи можуть також підключатися як сонячні батареї, так і пристрою використання тепла витяжного каналу газового котла. Тепла вода, використовувана в будинку, нагрівається майже виключно цими пристроями. Для опалення приміщення котел починає працювати тільки при температурі +5°С.

У цьому будинку є також установка для використання дощової. води, яка застосовується в туалеті пральній машині, для поливання саду та трави на даху гаража. Витрати на будівництво такого будинку перевищують витрати на будівництво звичайного будинку всього на 10%. Проект даного будинку є частиною екологічної програми збереження навколишнього середовища при будівництві і експлуатації житла.

Навіть клен ... на терасі.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Будинок для однієї сім'ї, зимовий сад, майстерня, система пылеочищения.
Тип будівлі — каркасний дерев'яний будинок, облицьований цеглою.
Площа забудови — 160 м2.
Особливість — мінімальне споживання енергоносіїв.
Розташування будинку по осі північ — південь.
Теплоізоляція стін і даху будинку.
Припливна і витяжна вентиляція з вторинним використанням тепла.
Газовий котел для обігріву підлоги і плінтусів.
Сонячні батареї.
Установка для використання дощової води.
Зелена дах над гаражем.


За матеріалами журналу "ДІМ"