Штучний паркет і його основні особливості Якщо людина хоч раз побував у якійсь старовинній споруді, то йому, напевно, дуже сильно запам'яталися викладені там просто чудові паркетні покриття. І це зовсім не дивно, адже створені на поверхні підлоги з паркетних дощечок картини, часто виглядають набагато привабливіше тих, які висять безпосередньо на стінах.

Переваги штучного паркету

Говорячи про штучному паркеті необхідно одразу зауважити, що він є не просто окремим різновидом підлогового покриття, а своєрідним мистецтвом і можливістю створювати природну красу за допомогою виключно власної фантазії. Унікальна особливість цього матеріалу полягає в тому, що незалежно від застосовуваного методу укладання, він у будь-якому випадку виходить дуже вишуканим.

Досить важливою перевагою такого паркету також вважається і те, що він ніколи не виглядає в стилі «музею», а, навпаки, допомагає створювати в приміщеннях максимально затишну атмосферу. До того ж, виконані з допомогою такого матеріалу покриття ще й здатні однаково чудово гармоніювати практично з усіма існуючими стилістичними рішеннями.

Особливості подібних покриттів

Штучний паркет і його основні особливості
Як і абсолютно всі різновиди будматеріалів, штучний паркет, природно, те ж має ряд певних особливостей. Так, перш за все, він виготовляється тільки виключно з цільної деревини, і обов'язково забезпечується спеціальними з'єднувальними елементами, виконаними за принципом «паз-гребінь». Така замкова система необхідна для максимально надійного з'єднання планок і набагато більш зручного монтажу такого підлогового покриття.

Після безпосереднього укладання, такий паркет в обов'язковому порядку покривається спеціальним маслом, воском або лаком, і, при бажанні, може також ще піддаватися і додаткової тонування. При цьому, абсолютно всі застосовувані в ході виконання даних заходів речовини, зазвичай є абсолютно нешкідливими для здоров'я, а значить, такі покриття цілком можливо використовувати навіть в спальнях і дитячому.

Деякі тонкощі укладання

Виходячи з загальної стилістики оформлення кімнати, процедуру укладання такого штучного паркету цілком можливо здійснювати як у вигляді мозаїчного, так і суто класичного малюнка. Завдяки цьому, за допомогою такого матеріалу можна без особливих проблем реалізовувати навіть досить незвичайні художні задуми дизайнерів. Крім того, для додання такому покриттю певної індивідуальності, в ході його облаштування також ще дуже часто використовуються і різноманітні декоративні елементи у вигляді спеціальних паркетних бордюрів і розеток.