Водяне опалення з газовим котлом в заміському будинку На етапі будівництва будинку потрібно визначитися з вибором системи опалення. Правильне рішення буде зумовлюватися багатьма об'єктивними факторами.

Якщо до будинку підведено газ, самим ідеальним буде вибір на користь опалювальних котлів.

Ця система дуже популярна і давно виправдала себе. У загальних рисах вона являє собою подобу центрального опалення в мініатюрі. Для встановлення такого опалення прокладаються труби, де буде циркулювати вода і надходити в радіаторні батареї. Нагрівання води відбувається за допомогою АГВ (автономний газовий водонагрівач або простіше, котел).

У сучасних АГВ поліпшені параметри: можна вибрати необхідну потужність, вид котла: настінний чи підлоговий. Також можна вибрати АГВ, який зможе виконувати не тільки функції опалення і гарячого водопостачання.

Для того, щоб запобігти потраплянню повітря в опалювальну систему і утворення повітряних пробок в трубах, обов'язково необхідна установка розширювального бака (при опаленні з природною циркуляцією, коли є верхня розводка труб) або повітрозбірника (для системи з примусовим режимом циркуляції).

Вибір труб для водяного опалення широкий: мідні, сталеві, полімерні. Розводку труб найкраще робити або колекторну, або двотрубну, тоді всі батареї в приміщенні будуть нагріватися рівномірно.

Водяне опалення з газовим котлом в заміському будинку
Водяне опалення з газовим котлом в заміському будинку

Плюсів даної системи опалення дуже багато:

#9786; швидко прогріває будинок; можна легко відрегулювати бажану температуру;

#9786; підходить для будинків будь-якої площі. Якщо площа будинку дуже велика, встановлюється більш потужний котел (зазвичай середньої потужності, висока потужність потрібна для промислових об'єктів);

#9786; безсумнівним плюсом є великий асортимент котлів за різною вартістю. Є безліч ефективних і недорогих варіантів;

#9786; більш дорогі моделі котлів удосконалено функціями додаткового підігріву теплої підлоги в будинку або нагріву басейну;

#9786; витрата матеріалу дуже економний;

#9786; простота використання.

Водяне опалення з газовим котлом в заміському будинку
Водяне опалення з газовим котлом в заміському будинку

Така система підходить тільки для постійного проживання в будинку, адже якщо не експлуатувати систему деякий час, вода замерзає при низьких температурах, що може призвести до розриву труб. Установка такої системи опалення має багато нюансів і досить складна, тому бажано, щоб їй займалися фахівці.