Мангал з автомобільних дисків У дбайливого господаря завжди знайдеться застосування відпрацьованим матеріалів. Відслужили свій термін колісні диски можуть бути використані для виготовлення мангалу.

Незважаючи на те, що конструкція проста у виконанні, вона має чимало позитивних властивостей. При мінімальних витратах виходить міцний і довговічний гриль – комплекс, незамінний атрибут заміського відпочинку. Диски виготовляються з товстого металу, тому для спорудження жаровні підійдуть навіть сильно зношені колеса.

Види конструкцій

Існує чимало різних варіантів мангалів.

1. Найпростіший – один диск на підставці. Всередину кладуть гарячі вугілля, а зверху решітка або шампури.

2. Конструкція з двох коліс дозволяє уставити казан. Виходить не тільки мангал, але і духовка.

3. Таку ж піч можна використовувати як коптильню.

Мангал повинен бути забезпечений ніжками, так як його не можна встановлювати безпосередньо на дерев'яну підлогу, а сира земля завадить горіння палива.

Матеріали і інструменти

Мангал з автомобільних дисків
Для роботи знадобиться електроінструмент: болгарка, дриль та зварювальний апарат. З витратних матеріалів слід приготувати набір інструментів, два диска, болти, відрізки труб або металеві прути. Не слід забувати про засоби захисту: рукавичках і масці.

Зазвичай у будь-якого автомобіліста знайдеться все необхідне, тому самостійне виготовлення мангалу дуже економно.

Порядок монтажу

Підготовчі роботи

З допомогою жорсткої щітки диски очищають від фарби і іржі. В одного колеса болгаркою вирізають перегородку.

Диски накладають один на одного і приварюють міцним швом. Деталь з цілої перегородкою повинна бути знизу, вона буде служити дном печі.

Дверцята

На конструкції розмічають її розташування. Причому нижня частина повинна бути трохи вище краю бочки.

По позначці прорізають прямокутний отвір, краї якого зачищають шліфувальною машинкою. Потім до бічній стороні приварюють два болта, а на вирізаної частини наварюють гайки. Зробити це потрібно так, щоб при навішуванні дверцята болти збіглися з гайками.

На протилежній стороні свердлять отвір для кріплення ручки дверцят. В нього вставляють ще один болт, який виступає на 6-7 див.

Ніжки і ручки

Ніжки виготовляють з урахуванням зручності. Визначивши необхідну висоту, від труби нарізають три шматки і приварюють на однаковій відстані.

Для комфортного перенесення мангал можна забезпечити ручками. Їх розташовують на протилежних сторонах конструкції. Відзначають місця кріплень, приварюють по дві гайки з кожної сторони. В гайки вставляють ручки з товстого дроту.

Дно мангалу закривають металевою сіткою, через яку буде надходити повітря. Готовий виріб прожарюють для видалення залишків масла і бензину і фарбують термостійкою фарбою.