Вибираємо шліфувальну машину Всі шліфувальні машини діляться за типом і призначенням на наступні:

• побутові. З-за невеликої потужності застосовуються на нетривалий час. До високих навантажень не розраховані.

Щоб пристрій функціонувало оптимально, необхідно дотримання рекомендацій щодо режиму роботи. З плюсів можна виділити невисоку вартість, менше енергоспоживання, легкість в роботі і низька вага;

• професійні. Можуть застосовуватися при тривалих і інтенсивних роботах. Володіють високою потужністю. Найчастіше мають кілька функцій і допоміжні пристосування;

• паркетні шліфмашини. З їх допомогою вирівнюються дерев'яні підлоги і обробляється деревне будівельний матеріал. Приміром, використовуючи цей пристрій, можна легко прибрати шар лаку або фарби;

• шліфмашини по бетону. Знаходять застосування з метою вирівнювання бетонної підлоги (при облаштуванні стяжки). З їх допомогою також можна вирівняти шви. Будівельні роботи, пов'язані з бетоном, як правило, виробляють велику кількість пилу, тому шліфувальні машинки такого типу оснащені пилозбірник або спеціальним виходом, що дозволяє підключити пилосос;

• шліфмашини по каменю. Використовуються для вирівнювання поверхонь, виготовлених з каменю. Основним робочим інструментом виступає металева щітка. Великий асортимент електротехніки доступний за наступним посиланням - elektrostok.com.

Яких видів бувають шліфувальні машинки

Кутова машинка (болгарка) – найбільш універсальний пристрій для шліфування. З її допомогою можна обробити такі будівельні матеріали, як камінь, бетон, метал і кераміку. З переваг можна виділити широкий спектр використання. До того ж, вдаючись до використання болгарки іржа легко видаляється і затираються шви. Робоче призначення може бути різним, що залежить від застосовуваного диска, який замінюється. Також варто виділити легкість роботи болгаркою в місцях, куди важко дістатися іншого обладнання. З мінусів: нетривалий термін роботи за один захід і неможливість обробки деревних матеріалів.

Пряма шліфувальна машина, призначена для більш точних робіт, наприклад, з метою шліфування перемичок, кутів і кромок. Також з її допомогою можна гравірувати і полірувати поверхні, розрізати тонкі матеріали. Вважається оптимальним вибором, якщо необхідно проводити роботи в місцях важкого доступу. З плюсів виділяють можливість роботи однією рукою.

Стрічкова машина – з її допомогою проводиться первинна обробка великих поверхонь плоского типу. Призначена для затирання, обдирання, вирівнювання і видалення покриттів лаку і фарби.

Ексцентрикова машина – застосовується в різноманітних цілях, таких як шліфування й полірування поверхонь. Застосовуючи машину такого плану можна обробляти деревину, метал і пластик. З мінусів: неможливість обробки кутів, а також висока вартість на витратні матеріали.

Вібраційна машина – пристрій, за рахунок якого проводиться фінішна обробка матеріалу, перед тим, як його покриють лаком або фарбою. Застосовується також для обробки дерев'яних, металевих, пластикових та кам'яних матеріалів. Також може використовуватися з метою видалення іржі, фарби або подряпин з поверхні.