Ламінат або паркет Багато хто під час ремонту стикалися з проблемою вибору підлогового покриття. У даній статті пропонується звузити вибір до таких популярних покриттів як ламінат і паркет.

Паркет дорогий і престижний матеріал, славиться високою якістю і надійністю. Термін служби цього матеріалу, мабуть, найдовший серед інших покриттів. Виглядає дерево красиво в будь-якому інтер'єрі, можна вибрати як паркет, так і паркетні дошки, тут все залежить від смаку. Мабуть, безсумнівною перевагою паркетної підлоги вважається його здатність зберігати тепло. Та й будь-натуральний матеріал виграє у інших покриттів своїми природними властивостями. Технології укладання і покриття зараз змінилися і способів багато. Що стосується верхнього шару, то на сьогоднішній день в якості захисту поверхні все частіше вибирають масло або віск. Лак виглядає привабливо, але на досить короткий термін. Іноді виробники рекомендують спеціальну поверхню для покриття прямо під час купівлі. Будь-який, особливо натуральний природний матеріал вимагає регулярного догляду, тому слід періодично оновлювати поверхню. Класти паркет варто довірити фірмі, у якої було придбано підлогове покриття, в цьому випадку працівники намагатимуться показати «товар обличчям» і встановлять пів на совість.

Ламінат або паркет
Ламінат або паркет

Технологія виготовлення і укладання ламінату також помітно змінилася. В багатошарову структуру матеріалу додалася водовідштовхувальна функція, тому тепер ламінат виграє по вологостійкості у паркету. Основний шар являє собою пил перетертої пресованої деревини, нижній відповідає за звукоізоляцію і стійкість до вологи, а на верхній шар нанесений малюнок, що повторює фактуру дерева. В якості покриття на поверхню вже нанесена смола, що забезпечує надійність такої підлоги. По товщині і довговічності захисного шару паркет поступається ламінату. Крім того, паркет досить уразливий перед зміною температур, а після покриття лаком втрачає свої екологічні властивості, виділяючи шкідливі речовини. Породи дерева, що використовуються у виготовленні підлоги, на даний момент також часто змінюються, як і інші модні тенденції в ремонті і будівництві, тому попит на екзотичні породи, так і на класичні залишається рівносильним.

Ламінат або паркет
Ламінат або паркет

Багато хто помилково вважають, що ламінат – виключно офісне покриття і для житлового приміщення не годиться. Але в даний час дешево – не означає непридатне, а дорого – не означає надовго. Тому ламінат і паркет залишаються однаково затребуваними серед покупців.